Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/02/1-Fot.-PB.jpg Nie czekajcie ze zgłoszeniami! Błękitna Szkoła we Władysławowie zaprasza na edukacyjne turnusy

Nie czekajcie ze zgłoszeniami! Błękitna Szkoła we Władysławowie zaprasza na edukacyjne turnusy

Lekcja w Błękitnej Szkole we Władysławowie. Fot. mat. PZPK
15.02.2023
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
15.02.2023

Zajęcia z ochrony środowiska i ekologii. Do tego warsztaty terenowe i wykłady z różnych dziedzin związanych ze środowiskiem naturalnym. A wszystko to w wyjątkowym miejscu. Tak wyglądają turnusy edukacyjne w Błękitnej Szkole we Władysławowie. Termin zgłoszeń na 2023 r. upływa 24 lutego 2023 r.

Błękitna Szkoła we Władysławowie jest jedna z trzech tego typu placówek działających w ramach Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

Ekologiczna edukacja

Zmiany klimatyczne, ochrona środowiska, ekologia. Te pojęcia znamy wszyscy.

– Ważne jest jednak, aby poznać praktyczne ich znaczenie. Dowiedzieć się, jak przeciwdziałać zmianom klimatu, jak chronić naszą przyrodę. O tym właśnie uczymy w Błękitnej Szkole we Władysławowie – opowiada Krzysztof Pałkowski, dyrektor Departamentu Środowiska i Rolnictwa UMWP.

Jest to wyjątkowe miejsce na mapie Pomorza.

– Zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich na trzy lub pięciodniowe turnusy, podczas których uczniowie aktywnie uczestniczą w licznych zajęciach. Co ważne, programy są przygotowywane indywidualnie dla każdej z grup w oparciu o preferowaną tematyką – dodaje.

Warto też pamiętać, że turnusy i warsztaty ekologiczne są finansowane ze środków samorządu województwa pomorskiego.

Warsztaty, zajęcia, wycieczki

A co konkretnie oferuje nadbałtycka szkoła? Warsztaty w szkole prowadzone są przez specjalistów z różnych dziedzin. Są to np. botanicy, mykolodzy, entomolodzy czy hydrobiolodzy.

– Większość warsztatów odbywa się nie w lekcyjnej sali, ale w terenie. Dzięki temu uczestnicy mogą poznać prawdziwe siedliska i ekosystemy i oglądać faunę i florę w naturalnym środowisku – zaznacza Pałkowski.

Bardzo często są to zajęcia interdyscyplinarne, obejmujące zagadnienia z chemii, biologii, geografii czy hydrologii. Na zajęciach terenowych pod okiem specjalistów uczniowie prowadzą różne badania i pomiary.

– W ten sposób poznają specyfikę regionalnej przyrody, lokalne problemy ekologiczne i metody ich rozwiązywania – dodaje.

Turnusy we Władysławowie to nie tylko nauka, ale również okazja do rekreacji. Organizowane są piesze, rowerowe bądź autokarowe wycieczki do interesujących miejsc.

Szczegółowy regulamin turnusów oraz formularz zgłoszeniowy na stronie Błękitnej Szkoły we Władysławowie.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.