Edukacja i sport
Paczka z zestawem DIY. Są tam olejki, masło do ciała, ulotka

Naukowy przepis na Walentynki. Wyjątkowa paczka z Centrum Nauki Experyment

Fot. mat. prasowe Centrum Nauki Experyment w Gdyni
01.02.2021
Aleksandra  Chalińska
Aleksandra
Chalińska
AUTOR
Aleksandra  Chalińska
Aleksandra
Chalińska
01.02.2021

Walentynki 2021 będą inne niż wszystkie. Zakochani nie pójdą na romantyczną kolację, ani do kina czy do teatru. Jednak to nie znaczy, że 14 lutego musi być nudny. Centrum Nauki Experyment przygotowało specjalny NaukoweLove Box, czyli zestaw, dzięki któremu będzie można we dwoje bawić się nauką we własnym domu i podjąć pięć różnorodnych, wspólnych aktywności.

Box kosztuje 60 zł. Dostawa jest bezpłatna. Zestaw można także odebrać stacjonarnie w Gdyni.

Pięć naukowych zabaw na jeden wieczór

NaukoweLove Box to zestaw pięciu aktywności, które partnerzy wykonują wspólnie przez cały wieczór. Zostały one zaplanowane w taki sposób, by można je było zrealizować w domowym zaciszu. Wszystkie akcesoria potrzebne do ich wykonania zapakowano w pudełku, które zostanie wysłane prosto do domu lub będzie dostępne do odebrania w Centrum Nauki Experyment.

– W Boxie znajduje się komplet materiałów potrzebnych do wykonania walentynkowych aktywności we dwoje – mówi Marta Trzeciak, specjalista w Dziale Wydarzeń i Programów Naukowych Centrum Nauki Experyment. – Mamy tu naukowe warsztaty zapachowe, Naukowy Protokół Zakochania, doświadczenie z dwupunktową analizą sfer ciała, czyli tak zwany erogenny homunkulus, a także wszystkie materiały oraz instrukcje potrzebne do samodzielnego wykonania ekologicznej świecy do masażu i naturalnej kuli do kąpieli – wymienia Trzeciak.

Aktywności te zostały zaplanowane w taki sposób, by partnerzy wspólnie wykonywali zadania problemowe, razem coś konstruowali, przyrządzali mikstury, ale jednocześnie, by zapewnili sobie atmosferę intymności i zabawy.

– Są to takie działania, które wniosą odrobinę nauki do ich życia, ale będą też świetną rozrywką – zaznacza Trzeciak.

Walentynkowy Experyment

Każda z pięciu aktywności proponowanych w NaukoweLove Boxie będzie miała również przełożenie na działania online, które Centrum Nauki Experyment podejmie w okresie walentynkowym. W tym czasie uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowszym stanem wiedzy na temat naukowych podstaw związków uczuciowych, zobaczą, jak wyglądają zakochani w kamerze termowizyjnej, dowiedzą się, jakie mechanizmy sprawiają, że czujemy się dla siebie nawzajem atrakcyjni.

– Zależy nam na tym, aby pokazać, że nauka nie jest oderwana od naszego codziennego życia – wyjaśnia Alicja Harackiewicz, dyrektor Centrum Nauki Experyment. – Przeciwnie! Ona to życie uzupełnia. Chcemy, aby osoby, które zechcą się z nami bawić w walentynki, wniosły do swojej codzienności ciekawość świata, by choć na moment same stały się naukowcami, badaczami – podkreśla Harackiewicz.

Przyjmowanie zamówień na NaukoweLove BOX rozpoczęło się 25 stycznia 2021. Cena pakietu to 60 zł. Forma dostarczenia do odbiorcy: wysyłka kurierska (przesyłka gratis) lub odbiór osobisty w kasach Centrum Nauki Experyment w Gdyni, przy ulicy Zwycięstwa 96/98.

Więcej informacji na stronie Centrum Nauki Experyment.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.