Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/12/IMG_5380a-scaled.jpg Nauka zdalna będzie łatwiejsza. Nowe laptopy dla uczniów z pięciu pomorskich gmin

Nauka zdalna będzie łatwiejsza. Nowe laptopy dla uczniów z pięciu pomorskich gmin

Fot. Aleksander Olszak
08.12.2020
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
08.12.2020

Uczniowie z pięciu pomorskich gmin otrzymają laptopy, które umożliwią im zdalną naukę oraz lepsze przygotowanie do egzaminów kończących podstawówkę. 50 laptopów pojedzie do gmin: Debrzno, Stary Targ, Dębnica Kaszubska, Czarna Dąbrówka oraz Lichnowy.

 

Sprzęt udało się kupić dzięki zaangażowaniu Pomorskiego Funduszu Rozwoju sp. z o.o., spółki z kapitałem samorządu województwa pomorskiego.

50 laptopów

Zdalne nauczanie, jakie zostało wprowadzone w związku z rozwojem epidemii, w wielu przypadkach okazało się problemem, zarówno dla szkół jak i dla samych uczniów. – Z niepokojem odbierałem docierające do mnie od samorządów, nauczycieli i rodziców sygnały o licznych problemach ze zdalną nauką – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Biorąc pod uwagę trudności ze zdalnym kształceniem, wynikające przede wszystkim z braku sprzętu komputerowego, podjąłem decyzję o wsparciu szkół podstawowych prowadzonych przez gminy z naszego regionu – dodaje. Dzięki zaangażowaniu Pomorskiego Funduszu Rozwoju udało się zakupić 50 laptopów, które kosztowały ponad 100 tys. zł. To wysokiej jakości sprzęt, którego parametry techniczne są dostosowane do potrzeb zdalnego kształcenia.

 

Laptopy dla uczniów z pomorskich szkół podstawowych

Sławomir Koprowski, prezes zarządu PFR sp. z o.o. oraz Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Fot. Aleksander Olszak

Kto otrzyma sprzęt?

Sprzęt otrzyma pięć pomorskich samorządów lokalnych. Będą to gminy: Debrzno, Stary Targ, Dębnica Kaszubska, Czarna Dąbrówka oraz Lichnowy. – Decyzję o przyznaniu sprzętu konkretnym osobom podejmować będą wójtowie. W pierwszej kolejności jednak laptopy mają otrzymać uczniowie klas ósmych, którym sprzęt ułatwi przygotowanie się do egzaminów kończących podstawówkę – wyjaśnia Adam Krawiec, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu UMWP.

Komputerów będzie więcej

Ale to nie wszystko. Samorząd województwa planuje już kolejne zakupy sprzętu komputerowego. Będzie to kolejnych kilkadziesiąt laptopów. Zamówienie powinno zostać zrealizowane w styczniu 2021 r., Dokąd pojadą komputery? To jeszcze jest ustalane, ale na pewno trafią do najbardziej potrzebujących uczniów.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.