Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/bb0d5f93-2893-4fc7-80b5-5889aa7a4ff2.jpg Nauka poprzez zabawę. Lalkowy spektakl i rodzinne zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego

Nauka poprzez zabawę. Lalkowy spektakl i rodzinne zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego

Wnętrze Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego podczas zwiedzania

Pragniesz przybliżyć dziecku kulturę? Chcesz przenieść się z nim w świat latek? Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza na rodzinne zwiedzanie. Najbliższy spacer odbędzie się w niedzielę, 19 listopada 2017 r. Obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona.

 

Organizatorzy zapraszają w magiczną podróż, która pozwoli dzieciom zaprosić rodziców do swojego świata, a dorosłym pomoże odnaleźć w sobie pokłady dziecięcej radości i kreatywności.

 

Stwórz lalkę, zagraj w przedstawieniu

Uczestnicy rodzinnego zwiedzania przeniosą się do świata lalek. Dowiedzą się, jaki związek mają z teatrem, a także poznają cztery zupełnie różne postacie Romea, Julię, Wiolę i Sebastiana. Razem stworzą własne lalki, a następnie za ich pomocą odegrają wielkie przedstawienie na szekspirowskiej scenie.

Co będzie się działo?

  • uczestnicy spotkania  stworzą własne lalki teatralne z materiałów codziennego użytku
  • odegrają przedstawienie z udziałem przygotowanych lalek
  • sprawdzą, jak przedmioty codziennego użytku mogą być wykorzystane w przedstawieniu teatralnym, poznaj a różnice między pacynkami, marionetkami, kukiełkami i jawajkami.
Teatr lalek – rodzaj teatru, w którym zamiast aktorów, w spektaklach grają lalki. Głównym środkiem wyrazu jest lalka teatralna animowana przez aktora-lalkarza, najczęściej ukrytego za parawanem, czasem występującego razem z lalką na scenie. Lalki mogą też być poruszane przez mechanizm (mechaniczny teatr lalek). Podstawowe typy lalek teatralnych: pacynka, kukiełka, jawajka, marionetka, lalka cieniowa. W XX w. coraz częściej w teatrze lalek spotyka się obok lalki – aktora lub maskę, animatorzy często odkrywają swój warsztat wychodząc zza parawanu, rozwija się tzw. teatr przedmiotu, w którym przedmioty otrzymują funkcję postaci scenicznych.

 

Rodzinne zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego

  • 19 listopada 2017 r., niedziela, godz. 9.00, 11.00 oraz 13.00 (czas zwiedzania 90 min)
  • Gdański Teatr Szekspirowski
  • ul. Bogusławskiego 1
  • Gdańsk

Bilety:

  • 10 zł/osoba
  • dzieci do lat 4 – bezpłatnie
  • liczba miejsc ograniczona

Zakup biletów on-line bilety.teatrszekspirowski.pl lub w kasie teatru,
tel. 58 351 01 01, bow@teatrszekspirowski.pl.
 

Zobacz: Gdański Teatr Szekspirowski

 

Rodzinne zwiedzanie_baner

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.