Gospodarka
Międzynarodowe Targi Morskie Baltexpo. Fot. mat. prasowe UMWP

Największe wydarzenie branży morskiej w Polsce. W Gdańsku rozpoczęły się targi Baltexpo

Fot. mat. UMWP
06.09.2021
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
06.09.2021

Jaki jest krajobraz branży morskiej po trwającej pandemii? Jakie są projekty rozbudowy przemysłu stoczniowego? Między innymi na te pytania postarają się znaleźć odpowiedź uczestnicy Międzynarodowych Targów Morskich Baltexpo, które rozpoczęły się w Gdańsku.

To już 21. edycja targów.

Branża morska na Pomorzu

Targi Baltexpo uroczyście zostały otwarte 6 września 2021 r. To, że odbywają się na Pomorzu, nie jest przypadkiem. Samorząd województwa pomorskiego od wielu lat konsekwentnie wspiera rozwój branży morskiej.

– Jako gospodarze województwa pomorskiego, jesteśmy oczywiście zainteresowani tworzeniem najlepszych warunków dla rozwoju gospodarki morskiej i offshore przy zachowaniu jak największej dbałości o kwestie ekologiczne – mówił podczas otwarcia targów Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Wszystkie nasze planowane działania dotyczące gospodarki morskiej zawarte zostały w przyjętych pod koniec lipca przez Zarząd Województwa Pomorskiego regionalnych programach strategicznych – dodał.

Targi potrwają do 8 września 2021 r.

Rozmowy o przyszłości

Podczas targów odbędą się liczne debaty. Będą dotyczyć między innymi skutków pandemii dla branży morskiej w naszym regionie.

– Spotykamy się dziś w sytuacji, gdy gospodarka próbuje odbudować się po trwającej już ponad rok pandemii. Pomorscy przedsiębiorcy, również ci z branży morskiej czy transportowej, musieli szybko dostosować się do zmieniających się warunków – podkreślał marszałek Struk.

Panele dyskusyjne dotyczyć będą także rozwoju połączeń komunikacyjnych północ – południe czy inicjatywy Trójmorza. Baltexpo będzie również okazją do zaprezentowania branży offshore, a także morskiej energetyki wiatrowej.

Targi Baltexpo

Międzynarodowe Targi Morskie Baltexpo to największa impreza branży morskiej w Polsce. To również jedno z trzech najważniejszych tego typu wydarzeń w Europie. Każdego roku przyjeżdżają nie eksperci, politycy, przedstawiciele przemysłu stoczniowego czy offshore. Targi odwiedzają także pasjonaci spraw morskich i okrętowych, chcący poznać najnowsze trendy na rynku. Jest to także okazja do poznania oferty edukacyjnej uczelni morskich czy technicznych.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.