Gospodarka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2024/05/412318003_759518679541016_6359371451479202220_n.jpg Największe spotkanie technologiczne w naszej części Europy. W Gdańsku trwa Infoshare 2024

Największe spotkanie technologiczne w naszej części Europy. W Gdańsku trwa Infoshare 2024

Fot. facebook.com/infosharepl
22.05.2024
Redakcja

Redakcja
AUTOR
Redakcja

Redakcja
22.05.2024

Tegoroczna edycja Infoshare przyciąga uwagę nie tylko tysięcy uczestników, ale także największych firm technologicznych i korporacji. To mnóstwo inspirujących prelekcji i paneli dyskusyjnych. Eksperci z różnych sektorów przemysłu podzielą się swoimi unikalnymi pomysłami i strategią rozwoju technologicznego na najbliższe lata.

Partnerem wydarzenia jest samorząd województwa pomorskiego. Spotkanie w AmberExpo potrwa dwa dni, 22-23 maja 2024 r.

Spotkanie w Gdańsku

Infoshare to coroczne wydarzenie technologiczne, które gromadzi w Gdańsku największe gwiazdy z branży technologicznej, biznesowej i inwestycyjnej. Konferencja jest nie tylko miejscem do nauki i inspiracji, ale także doskonałą okazją do nawiązywania cennych kontaktów biznesowych oraz promocji innowacyjnych projektów i rozwiązań. Infoshare to nie tylko konferencja, to także platforma wspierająca rozwój przedsiębiorczości i innowacyjności w Europie Środkowo-Wschodniej.

Infoshare 2024

Uczestnicy Infoshare 2024 skupią się m.in. na najnowszych, globalnych trendach technologicznych i sztucznej inteligencji. Po raz 11. odbędzie międzynarodowy konkurs dla firm technologicznych Startup Contest, w którym pula nagród 30 tys. euro jest ufundowana przez prezydenta Miasta Gdańska. Do tegorocznej edycji Startup Contest zgłosiło się blisko 300 startupów z całego świata rozwijających projekty Tech4Good. Większość z nich dostarcza rozwiązania w obszarze zdrowia i wellbeingu, branży żywieniowej, odnawialnych źródeł energii i edukacji. Podczas debat eksperci omawiać będą zagadnienia dotyczące innowacji w biznesie i zarządzaniu, skutecznej sprzedaży i trendach w marketingu, sztucznej inteligencji oraz przyszłości światowego rynku technologicznego. Jednym z setek zaproszonych gości będzie Henrik Von Scheel, znany jako twórca 4. Rewolucji Przemysłowej oraz futurolog, którego strategie kształtują wyniki najszybciej rosnących firm z listy Fortune 500. O wyzwaniach AI opowiedzą natomiast Steve Nouri – jeden z 10 światowych autorytetów w dziedzinie sztucznej inteligencji oraz David Barnes – członek Oksfordu w Instytucie Etyki w dziedzinie, jeden z „15 najlepszych etyków AI” według magazynu Forbes.

Wstęp na Infoshare 2024 dla studentów jest bezpłatny – darmowe wejście obejmuje dwie sceny Inspire i Growth, a także dostęp do Partner Expo i Startup Village.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.