Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2024/03/IMG_0406-scaled.jpg Nagrodzono młodych sportowców i ich trenerów. Pomorska Gala Sportu Młodzieżowego [ZDJĘCIA]

Nagrodzono młodych sportowców i ich trenerów. Pomorska Gala Sportu Młodzieżowego [ZDJĘCIA]

Fot. Jacek Sowa / UMWP
19.03.2024
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
19.03.2024

Reprezentują różne dyscypliny sportu, ale każdy z nich osiągnął już znakomite wyniki podczas międzynarodowych imprez. Młodzi sportowcy z naszego regionu oraz ich klubowi trenerzy otrzymali nagrody od marszałka województwa pomorskiego.

Pomorska Gala Sportu Młodzieżowego zorganizowana została 19 marca 2024 r. w sali im. Lecha Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. W wydarzeniu wzięli udział m.in. marszałek Mieczysław Struk oraz wiceprezesi Polskiego Komitetu Olimpijskiego Tomasz Chamera i Adam Korol, pełniący również funkcję prezesa Pomorskiej Federacji Sportu.

Najlepsi zawodnicy i ich trenerzy

Podczas gali nagrodzonych za wyniki osiągnięte podczas imprez międzynarodowych w 2023 r. zostało 59 zawodników kategorii młodzieżowych i 37 trenerów klubowych. Wśród wyróżnionych dyscyplin można wymienić boks, szermierkę, żeglarstwo, wioślarstwo, karate, lekką atletykę, koszykówkę czy łyżwiarstwo. W gronie laureatów znalazł się m.in. Diané Sellier z klubu GKS Stoczniowiec, który 17 marca 2024 r. w Rotterdamie zdobył brązowy medal finałów Mistrzostw Świata w short tracku.

– Latem tego roku w Paryżu odbędą się Igrzyska Olimpijskie. Jestem absolutnie przekonany co do tego, że każdy z was dziś marzy, żeby zostać w przyszłości mistrzem olimpijskim. Tego wam serdecznie życzę! – mówił do młodych sportowców marszałek Mieczysław Struk. – Mam nadzieję, że wręczone dziś wyróżnienia stanowić będą symboliczne uhonorowanie waszych dotychczasowych osiągnięć i zachętę do dalszej pracy.

Pomorskie wspiera młodych sportowców

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w 2024 r. samorząd województwa pomorskiego zwiększył dofinansowanie sportu młodzieżowego poprzez Pomorską Federację Sportu o ponad 1 mln zł.

– Środki te przekazane zostały na wsparcie klubów sportowych, ale nie zapominamy o zawodnikach. W ramach umowy zawartej z Federacją zwiększyła się m.in. pula na badania i współpracę ze specjalistami, by zapewnić im lepsze przygotowania do startów w zawodach – informuje Maciej Kowalczuk, zastępca dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu UMWP.

Od dwóch lat w naszym regionie prowadzony jest także program indywidualnego wsparcia młodych zawodników będących stypendystami samorządu województwa. Dzięki temu otrzymują oni indywidualne mikrogranty w wysokości 10 i 5 tys. zł w zależności od kategorii wiekowej.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.