Turystyka
Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego za zasługi dla rozwoju turystyki

Nagrody za zasługi dla rozwoju turystyki. Kandydatów można zgłaszać do końca tego tygodnia

Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego za zasługi dla rozwoju turystyki. Mat. prasowy DT UMWP
09.08.2021
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
09.08.2021

Promowanie najciekawszych osób, wydarzeń, ofert i inwestycji turystycznych w naszym regionie to główny cel przyznawania Nagród Marszałka Województwa Pomorskiego za zasługi dla rozwoju turystyki. Tegoroczną nowością jest kategoria specjalna Kreatywna zmiana. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są do niedzieli, 15 sierpnia 2021 r.

Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego za zasługi dla rozwoju turystyki mogą otrzymać osoby prywatne, organizacje pozarządowe, samorządy lokalne oraz podmioty gospodarcze, których działalność w ubiegłym roku miała istotny wpływ na rozwój turystyki w naszym regionie.

– Podsumowując ubiegły rok, chcielibyśmy zwrócić uwagę na pomorską turystykę, która podnosi się po trudnym roku a w sumie już dwóch latach. Kondycja branży poprawia się, choć powoli. Za nami czas doświadczeń, weryfikacji sytuacji wielu firm i postaw pracowników – mówi Marta Chełkowska, dyrektor Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Jakie są kategorie w tym roku?

Nagroda przyznawana jest w następujących kategoriach:

  1. Wydarzenie roku,
  2. Innowacja w turystyce,
  3. Oferta turystyczna,
  4. Osobowość roku,
  5. Inwestycja w turystyce.

Tegoroczną nowość stanowi kategoria specjalna Kreatywna zmiana. Chodzi tutaj o zmianę wynikającą z sytuacji pandemicznej, która zwiększyła i umożliwiła dostęp dla turystów pomimo obowiązujących obostrzeń. Przykładowo może to być zmiana sposobu pracy lub dostosowanie działań do sytuacji w kraju, przyczyniających się do zwiększenia dostępności turystycznej.

– Propozycja nagród w kategorii Wydarzenie roku, Innowacja w turystyce, Oferta turystyczna, Osobowość roku, Inwestycja w turystyce ma wyróżnić tych, którzy idą do przodu, na przekór trudnej sytuacji. Natomiast kategoria Kreatywna zmiana, wynikająca z sytuacji pandemicznej, ma pokazać tych, którzy innymi działaniami zachęcili turystów do przyjazdu. Przyznając te wyróżnienia chcemy okazać szacunek dla branży i jej ciężkiej pracy – dodaje dyrektor Chełkowska.

Szczególnym wyróżnieniem jest tradycyjnie Nagroda Główna „Gryf Pomorski”, wręczana za całokształt działalności osobom, których pasja i zaangażowanie przekładają się na osiągnięcia stanowiące znaczący wkład na rzecz budowania marki turystycznej województwa pomorskiego.

Jak dokonać zgłoszenia?

Kandydatów do nagród mogą zgłaszać m.in. przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, samorządy gospodarcze, instytucje kultury, organizacje pozarządowe działające w zakresie turystyki oraz przedsiębiorcy prowadzący działalność w zakresie usług turystycznych na terenie województwa pomorskiego.

Zgłoszenia można dokonać pisemnie lub drogą elektroniczną do 15 sierpnia 2021 r. O zachowaniu terminu decydować będzie data wpływu wniosku do urzędu.

Wnioski pisemne można przesłać na adres:
Departament Turystyki
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
ul. Okopowa 21/27
80-810 Gdańsk
z dopiskiem na kopercie: „Nagroda Marszałka za zasługi dla rozwoju turystyki”

lub złożyć osobiście w siedzibie Departamentu Turystyki UMWP w Gdańsku przy ul. Augustyńskiego 2 (pok. 33).

Zalecane jest jednak składanie wniosków drogą elektroniczną na adres e-mail: dt@pomorskie.eu lub sdt@pomorskie.eu z tytułem wiadomości: „Nagroda Marszałka za zasługi dla rozwoju turystyki”.

Szczegółowe informacje, w tym aktualny regulamin przyznawania nagród wraz z wnioskiem, dostępne są na stronie internetowej Departamentu Turystyki. Ewentualne pytania dotyczące procedury zgłaszania kandydatów do nagrody można kierować na adres e-mail: sdt@pomorskie.eu.

.

Wyniki ogłoszone zostaną podczas Regionalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki, które odbędą się 1 października 2021 r. w Europejskim Centrum Solidarności.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.