Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/05/279330585_5214954711904940_25091547955059386_n.jpg Na łyżwach w nawet w środku lata. Pierwsze syntetyczne lodowisko na Pomorzu już działa

Na łyżwach w nawet w środku lata. Pierwsze syntetyczne lodowisko na Pomorzu już działa

facebook.com/marcin.szesza
02.05.2022
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
02.05.2022

Choć na zewnątrz temperatury są dodatnie, to w Gnojewie koło Malborka można jeździć na łyżwach. A to dzięki pierwszemu na Pomorzu syntetycznemu lodowisku. Jako pierwsi z lodowiska skorzystali młodzi sportowcy podczas hokejowego turnieju.

Z lodowiska będzie można korzystać już od 15 maja 2022 r. W uroczystym otwarciu obiektu wzięli udział samorządowcy z powiatu malborskiego, sztumskiego, a także przedstawiciele samorządu województwa.

Pierwsze takie lodowisko

Choć łyżwy czy hokej jednoznacznie kojarzą się ze sportami zimowymi to w położonej w gminie Miłoradz Jeziornej Osadzie na lodowej tafli będzie można jeździć cały rok.

– To prywatna, ale bardzo cenna inicjatywa, która będzie sprzyjać rozwojowi sportu na Żuławach, ale też na Powiślu i Kociewiu – zaznacza Józef Sarnowski, wicemarszałek województwa pomorskiego.

A wszystko to dzięki pierwszemu na Pomorzu syntetycznemu lodowisku. Obiekt w Miłoradzu powstał dzięki amerykańskiej technologii, która pozwala na ułożenie tafli z paneli. Panele syntetycznego lodowiska mają wymiar 1,22x 1,22 m i ważą tylko 13,2 kg, co umożliwia ich instalację  niewielkim nakładem pracy w bardzo krótkim czasie. – Co ważne lodowisko syntetyczne nie generuje dużych kosztów energii elektrycznej i  wody. Jazda nie różni się też niczym od ślizgania po naturalnym lodzie – tłumaczy Zdzisław Dąbrowski, koordynator budowy lodowiska. Lodowisko może być montowane wewnątrz pomieszczeń jak i na świeżym powietrzu, warunki atmosferyczne nie odgrywają żadnej negatywnej roli.

Łyżwy w Jeziornej Osadzie

Syntetyczne lodowisko już działa. Udowodnili to hokeiści Bombka Malbork, którzy dali pokaz swoich umiejętności, a także łyżwiarka figurowa. Dla osób indywidualnych jak i grup zorganizowanych obiekt będzie czynny już od 15 maja. Lodowisko będzie działało codziennie. Z obiektu będą mogli korzystać nie tylko zaawansowani, ale i początkujący łyżwiarze. Działać bowiem będą szkółki łyżwiarskie i hokejowe, a także wypożyczalnia sprzętu sportowego.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.