Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Muzyczna mieszanka folku, rocka, ska, reggae, funky, popu i country w wykonaniu polskich i ukraińskich artystów

Muzyczna mieszanka folku, rocka, ska, reggae, funky, popu i country w wykonaniu polskich i ukraińskich artystów

Zespół Coolбабa z wokalistką Oksaną Terefenko

To już 41. JarmaRock w Gdańsku. Festiwal młodej kultury ukraińskiej zaczyna się w piątek 17 listopada 2017 r. w klubie B90.

 

Tym razem JarmaRock sięgnie do historii, a koncert galowy będzie poświęcony 70. rocznicy Akcji Wisła. Stąd też hasło przewodnie festiwalu, jakim jest POWERtajmo (czyli „powracajmy”).

 

Impreza z ponad 40-letnią tradycją

Ukraiński Jarmark Młodzieżowy JarmaRock Fest to coroczny festiwal ukraińskiej muzyki i teatru w Gdańsku, który odbywa się nieprzerwanie od 1977 roku. W tym roku będą to nie tylko koncerty, ale i warsztaty i panele dyskusyjne o tożsamości młodych Ukraińców w Polsce czy stosunkach między ukraińską a polską młodzieżą. Wśród występujących wokalistów i zespołów zobaczymy m.in. HarazD, DJ Danny V., Sashę Boole, Coolбабę oraz legendarną grupę Skriabin.

Koncert galowy POWERtajmo nawiązuje do 70. rocznicy Akcji Wisła, która miała skazać na zapomnienie kulturę polsko-słowacko-ukraińskiego pogranicza, a przesiedloną na ziemie zachodnie i północne ludność – na rozproszenie i asymilację. Społeczność ta mozolnie odbudowywała więzi rodzinne, swoje tradycje i kulturę. Dzisiejsze, trzecie pokolenie po Akcji Wisła jest świadome swoich korzeni i czerpie inspirację z tradycji zarówno łemkowskiej, bojkowskiej, jak i ukraińskiej. Sobotni koncert POWERtajmo ma pokazać, że powrócić na ziemie ojcowskie można nie tylko fizycznie, czy mentalnie, ale i artystycznie. Przygotowanie wspólnego występu stało się niepowtarzalną okazją do spotkania Łemków, Bojków, Ukraińców i Polaków.

 

41. JarmaRock Fest POWERtajmo

  • 17-18 listopada 2017 r., piątek godz. 19.00; sobota godz. 18.00
  • Klub B90
  • ul. Elektryków
  • Gdańsk
  • bilety – 15-90 zł

Zobacz: więcej informacji i bilety na stronie Klubu B90

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.