Kultura
Mundus Cantat 2021. Festiwal chóralny powraca do Sopotu ze swoimi koncertami

Mundus Cantat 2021. Festiwal chóralny powraca do Sopotu ze swoimi koncertami

Fot. munduscantat.pl
21.09.2021
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
21.09.2021

W 17. edycji Międzynarodowego Festiwal Chóralnego Mundus Cantat weźmie udział 15 chórów z całego świata. Gościem specjalnym będzie zespół Art’n’Voices, tegoroczny zdobywca Fryderyka. Wydarzenia festiwalowe zaplanowano od 22 do 26 września 2021 r. Wstęp na wszystkie koncerty będzie wolny.

Przesłuchania polskich chórów odbędą na żywo w kościele Gwiazdy Morza, zgodnie z dotychczasową formułą konkursu. Natomiast chóry ze świata uczestniczyć będą w wirtualnej odsłonie festiwalu.

Co w programie?

Na żywo staną w szranki chóry z Płocka, Wągrowca, Grudziądza, Kosakowa oraz reprezentanci Trójmiasta. Natomiast do konkursu online zgłosiło się osiem chórów z całego globu: Białorusi, Słowacji, Meksyku, Brazylii, Chin i Filipin, w tym po raz pierwszy w festiwalu weźmie udział chór z Indonezji.

W programie tegorocznego festiwalu znalazły się również koncerty towarzyszące, organizowane w sopockich kościołach i Sopot Centrum, a także wyjątkowy występ dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Sopocie.

Gościem festiwalu, który wystąpi podczas koncertu finałowego w sobotę, 25 września w auli Wydziału Ekonomicznego Uniwersytety Gdańskiego, będzie zespół Art’n’Voices. To tegoroczny laureat Fryderyka w dziedzinie muzyki poważnej w kategorii Muzyka współczesna. Nagrodę Akademii Fonograficznej otrzymał za płytę „Midnight Stories” Contemporary Music of Polish Composers. Zespół brał udział w festiwalu w Mundus Canta w 2015 r. Zdobył wtedy nagrodę Grand Prix i podbił serca nie tylko profesjonalnego jury, ale również publiczności.

Szczegółowe informacje o Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Mundus Cantat Sopot 2021 dostępne są na stronie internetowej: www.munduscantat.pl


Koncerty dla Sopotu

W tym roku, 22 i 29 października zaplanowano również dwa koncerty dedykowane Sopotowi w 120. rocznicę nadania praw miejskich. Ich wykonawcami będą Chór Festiwalowy Mundus Cantat oraz uczniowie Sopockiej Szkoły Muzycznej.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.