Przesłuchania polskich chórów odbędą na żywo w kościele Gwiazdy Morza, zgodnie z dotychczasową formułą konkursu. Natomiast chóry ze świata uczestniczyć będą w wirtualnej odsłonie festiwalu.

Co w programie?

Na żywo staną w szranki chóry z Płocka, Wągrowca, Grudziądza, Kosakowa oraz reprezentanci Trójmiasta. Natomiast do konkursu online zgłosiło się osiem chórów z całego globu: Białorusi, Słowacji, Meksyku, Brazylii, Chin i Filipin, w tym po raz pierwszy w festiwalu weźmie udział chór z Indonezji.

W programie tegorocznego festiwalu znalazły się również koncerty towarzyszące, organizowane w sopockich kościołach i Sopot Centrum, a także wyjątkowy występ dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Sopocie.

Gościem festiwalu, który wystąpi podczas koncertu finałowego w sobotę, 25 września w auli Wydziału Ekonomicznego Uniwersytety Gdańskiego, będzie zespół Art’n’Voices. To tegoroczny laureat Fryderyka w dziedzinie muzyki poważnej w kategorii Muzyka współczesna. Nagrodę Akademii Fonograficznej otrzymał za płytę „Midnight Stories” Contemporary Music of Polish Composers. Zespół brał udział w festiwalu w Mundus Canta w 2015 r. Zdobył wtedy nagrodę Grand Prix i podbił serca nie tylko profesjonalnego jury, ale również publiczności.

Szczegółowe informacje o Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Mundus Cantat Sopot 2021 dostępne są na stronie internetowej: www.munduscantat.pl


Koncerty dla Sopotu

W tym roku, 22 i 29 października zaplanowano również dwa koncerty dedykowane Sopotowi w 120. rocznicę nadania praw miejskich. Ich wykonawcami będą Chór Festiwalowy Mundus Cantat oraz uczniowie Sopockiej Szkoły Muzycznej.