Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/07/regaty.png Moc atrakcji nie tylko dla wodniaków. Regaty o Puchar Marszałków na wodach Zalewu Wiślanego

Moc atrakcji nie tylko dla wodniaków. Regaty o Puchar Marszałków na wodach Zalewu Wiślanego

Fot. archiwum UMWP
13.07.2022
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
13.07.2022

W najbliższą w sobotę, 16 lipca 2022 r. na wodach Zalewu Wiślanego w rejonie Tolkmicka zostaną rozegrane Regaty o Puchar Marszałków. Wydarzenie to zaliczane jest do Pucharu Południowego Bałtyku. Podczas regat będą m.in. spotkania z żeglarzami i koncerty szantowe.

Organizatorami regat są samorządy województwa pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego oraz gmina Tolkmicko.

Co będzie się działo?

W piątek, 15 lipca, w godzinach popołudniowych, będą się zgłaszać chętni do udziału w regatach. Natomiast zawody zostaną rozegrane w sobotę, 16 lipca. Regaty odbędą się na wodach Zalewu Wiślanego, a zawodnicy wystartują z portu w Tolkmicku. Wydarzenie jest nie tylko wspaniałą formą sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim świetną zabawą dla miłośników przygody pod żaglami. Impreza, na wspólnym dla obu województwa akwenie, ma też na celu wzmocnienie relacji mieszkańców naszych regionów oraz aktywizację turystki wodnej. Ponadto, w trakcie żeglarskiego święta odbędą się m.in. koncerty szantowe i spotkania środowiska żeglarskiego. Uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i dekoracje zwycięzców odbędą się w sobotę po południu. Niedziela, 17 lipca to dzień rezerwowy.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.