Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Turystyka
Mniej lub bardziej znane, ale zawsze ciekawe. Do tych atrakcji turystycznych dojedziesz pociągiem PKM

Mniej lub bardziej znane, ale zawsze ciekawe. Do tych atrakcji turystycznych dojedziesz pociągiem PKM

Fot. mat. PKM

Na jednodniowy wypad za miasto czy na kilkudniowa wyprawę?. W okolicach linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej jest wiele atrakcji. Poznaj je wszystkie z mapą i przewodnikiem „Kolej na wakacje", który przygotowała PKM.

 

Mapkę „Kolej na wakacje” wraz z niezwykłym upominkiem można także będzie wygrać z konkursach na profilu PKM w mediach społecznościowych.

 

Zapraszamy do zwiedzania

Mapa jest dostępna zarówno w wersji elektronicznej, jak i drukowanej. – W ten sposób chcemy zachęcić zarówno odwiedzających nasz region turystów, jak i mieszkańców do kolejowych wypraw turystycznych z Trójmiasta w głąb Kaszub oraz z serca Kaszub do Trójmiasta – Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Pomorze ma wiele do zaoferowania. – To ważne, zwłaszcza w tym roku, kiedy większość z nas ze względu na pandemię planuje spędzić wakacje lokalnie, w swoim regionie czy kraju – dodaje. Linia Pomorskiej Kolei Metropolitalnej to możliwość weekendowych i wakacyjnych wyjazdów.

 

Pociągiem na wycieczkę

Na mapie oznaczono 18 najciekawszych miejsc na Pomorzu, do których dojechać można linią Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. – Mamy nadzieję, że dzięki temu również mieszkańcy naszego regionu oraz turyści odkryją uroki zwiedzania Pomorza koleją – zaprasza Grzegorz Mocarski, prezes PKM. – Wiele miejsc z bogatej listy turystycznych atrakcji znajduje się w sąsiedztwie linii kolejowych, obsługiwanych w ramach projektu PKM. Dlatego postanowiliśmy zebrać te najciekawsze i pokazać, że można do nich szybko i wygodnie dojechać pociągiem – dodaje Mocarski. Przewodnik jest dostępny za pośrednictwem kodu QR lub na stronie internetowej Kolej na wakacje.

 

 

Mapka z prezentem

Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić mapę „Kolej na wakacje” PKM przygotowała wyjątkowy gadżet. To PKM-kowe okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV400. – Będzie można je zdobyć w konkursach na facebookowym profilu PKM, czy na stoisku Województwa Pomorskiego na Jarmarku Dominikańskim. Okulary będą także dostępne w wybranych punktach informacji turystycznej w Trójmieście i na Kaszubach.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.