Edukacja i sport
Młodzi fachowcy powalczą w konkursie SkillsPoland. Najlepsi pojadą na finały do Chin

Młodzi fachowcy powalczą w konkursie SkillsPoland. Najlepsi pojadą na finały do Chin

Mat. prasowy Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji
04.11.2021
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
04.11.2021

W czwartek i piątek, 25-26 listopada 2021 r. na terenie AmberExpo w Gdańsku po raz pierwszy zorganizowany zostanie ogólnopolski konkurs SkillsPoland, który przeznaczony jest dla młodych rzemieślników. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

SkillsPoland składać się będzie z kilku wydarzeń, ale to przede wszystkim konkurs o zasięgu ogólnopolskim.

Zawody dla najlepszych

W ciągu dwóch dni SkillsPoland w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku wystąpi 100 zawodników, w tym gościnnie także goście z innych krajów, a oceniać ich będzie 30 sędziów z Polski i zagranicy.

Zawodnicy zmierzą się w dziewięciu konkurencjach: florystyce, frezowaniu CNC, fryzjerstwie, instalacjach sanitarnych i grzewczych, instalacjach elektrycznych, meblarstwie, mechanice pojazdów rolniczych, obsłudze gości hotelowych oraz stolarstwie. Zwycięzcy staną przed szansą reprezentowania naszego kraju podczas międzynarodowego finału WorldSkills Shanghai 2022 w Chinach.

SkillsPoland to również panele dyskusyjne z przedstawicielami nauki, biznesu, rządu, samorządu, warsztaty tematyczne dla nauczycieli, strefy „try and skill” dla odwiedzających, strefy partnerskie, targi szkół i uczelni oraz wiele innych atrakcji.

Czym jest WorldSkills?

WorldSkills to największe na świecie zawody umiejętności branżowych, które skupiają 85 państw. Rywalizacja toczy się w ponad 60 konkurencjach z 6 obszarów: technologia informatyczna i komunikacyjna, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda.

– Głównymi celami przyświecającymi od ponad 70 lat idei WorldSkills jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych, wymiana dobrych praktyk oraz budowanie wizerunku szkolnictwa branżowego. Zawodom towarzyszą rozmaite pokazy, występy i konferencje, a na miejsce zjeżdżają się przedstawiciele wiodących firm z całego świata, aby szukać potencjalnych pracowników i managerów – informuje Grzegorz Chrobak z Biura WorldSkills Poland.

Więcej informacji o inicjatywie WorldSkills Poland: https://worldskillspoland.org.pl/

.

SkillsPoland 2021

25-26 listopada 2021 r.
Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AmberExpo
ul. Żaglowa 11, Gdańsk

Szczegółowy program ogólnopolskiego konkurs SkillsPoland 2021 dostępny jest TUTAJ.

Jak się zarejestrować?

Wydarzenie ma charakter bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja zwiedzających.

Grupy powyżej 20 osób proszone są o bezpośredni kontakt z organizatorem:
Grzegorz Chrobak
e-mail: grzegorz.chrobak@frse.org.pl
tel. 507 939 448

Osoby indywidualne lub grupy poniżej 20 osób mogą rejestrować się poprzez elektroniczny formularz, który dostępny jest na stronie internetowej: https://worldskillspoland.org.pl/skillspoland2021-gdansk/

Wyłącznym organizatorem SkillsPoland jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, natomiast gospodarzem tegorocznej edycji konkursu jest miasto Gdańsk. Patronat nad wydarzeniem objęli: minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, Uniwersytet Gdański oraz Platforma Przemysłu Przyszłości.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.