Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/08/2020_PP_Navigo1-6447.jpg Jacht na wodzie

Mistrzostwa Polski Katamaranów w Sopocie potrwają trzy dni. Kibicuj najlepszym

Fot. Rafał Czepułkowski FotoSurf
20.08.2020
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
20.08.2020

W Sopocie od 21 do 23 sierpnia 2020 r. odbędą się Mistrzostwa Polski Katamaranów. Organizatorzy przewidują, że w sportowej rywalizacji weźmie udział 50 dwukadłubowych jednostek.

Organizatorem regat jest Uczniowski Klub Sportowy Navigo, w którym zawodnicy będą klarować sprzęt i wodować łódki. Na terenie klubu będą stosowane ograniczenia i nakazy wynikające z pandemii koronawirusa.

Kibice mile widziani

W zawodach zmierzą się jachty z klasy A, Topcat, F18 i Open. W klasie A oraz Topcat będzie można kibicować zawodnikom ze światowej czołówki. W rywalizacji weźmie udział m.in. z aktualny medalista mistrzostw świata A-class Tymek Bendyk. W klasie Open zobaczymy m.in. załogę Kuba Surowiec/ Kasia Góralska na latającym katamaranie klasy olimpijskiej Nacra 17. Ponadto, młodzież z kadry narodowej juniorów startować będzie na przygotowawczych katamaranach Nacra 15. Regaty rozpoczną się w piątek o godzinie 12.00. W sobotę o 11.30 odbędzie się bardzo atrakcyjna dla kibiców parada katamaranów przy molo w Sopocie. Następnie o godzinie 12.00 rozpoczną się trzy wyścigi. W niedzielę zmagania zaczną się o godzinie 11.30. Trasa regat będzie ustawiona tak, że będzie widoczna z molo i z sopockich plaż.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.