Edukacja i sport
Mamy zielone światło! Kolejne przedszkola będą mogły otrzymać dofinansowanie z UE

Mamy zielone światło! Kolejne przedszkola będą mogły otrzymać dofinansowanie z UE

Fot. svetikd / Getty Images
23.12.2021
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
23.12.2021

Komisja Europejska zatwierdziła zmiany w programie regionalnym. Umożliwią one wybór kolejnych projektów, dzięki którym w całym regionie powstaną nowe miejsca dla setek przedszkolaków. Wsparcie uzyskają także ich wychowawcy.

Aktualne zmiany Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 umożliwią wybór dodatkowych 29 projektów o łącznej wartości około 43 mln zł.

– To bardzo dobra wiadomość przed świętami! Od dłuższego czasu zabiegaliśmy o przesunięcie środków na edukację przedszkolną i cieszę się, że to się udało. Uzyskaliśmy zielone światło, aby dofinansować kolejne projekty wspierające maluchy na Pomorzu – mówi marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Nowe miejsca dla przedszkolaków

Dzięki wprowadzeniu zmian w RPO WP utworzonych zostanie około 350 dodatkowych miejsc dla dzieci w kilkudziesięciu przedszkolach naszego regionu. Nowe miejsca dla przedszkolaków powstaną m.in. w Człuchowie, Debrznie, Gdyni, Morzeszczynie, a także w gminach Pelplin i Wejherowo. Ponadto prawie 340 nauczycieli będzie mogło podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.

Warto dodać, że samorząd województwa pomorskiego od wielu lat konsekwentnie inwestuje w rozwój edukacji przedszkolnej. W ramach konkursów z 2016 i 2018 r. podpisanych zostało 117 umów o łącznej wartości ponad 174 mln zł. Poza tym w sierpniu 2021 r. Zarząd Województwa Pomorskiego wybrał do dofinansowania 42 projekty na rozwój edukacji przedszkolnej, w których utworzonych zostanie ponad 1,6 tys. nowych miejsc przedszkolnych.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.