Zdrowie
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/02/happy-birthday-g3abb7e957_1920.jpg Mama w sam raz. Masz wątpliwości, gdzie szukać pomocy, przyjdź na spotkanie do słupskiego szpitala

Mama w sam raz. Masz wątpliwości, gdzie szukać pomocy, przyjdź na spotkanie do słupskiego szpitala

Fot. Pixabay.com
16.02.2023
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
16.02.2023

Lekarze i pielęgniarki Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku zapraszają na spotkanie dla rodziców lub przyszłych rodziców, które odbędzie się w sobotę, 18 lutego 2023 r. Podczas wydarzenia poinformują m.in. z jakich świadczeń zdrowotnych mogą skorzystać maluchy i jak się nimi opiekować.

Spotkanie planowane jest w godzinach 11.00-13.00 w sali konferencyjnej w budynku administracji szpitala (G) przy ul. Hubalczyków 1 w Słupsku. Wstęp jest bezpłatny.

Skąd taki pomysł?

Inicjatywa pracowników szpitala to wyjście naprzeciw problemom, z jakimi zgłaszają się do placówki rodzice maluchów.

– Zauważyliśmy, że wokół spraw dotyczących opieki nad maluchami i udzielanych im świadczeń zdrowotnych narosło wiele mitów i nieprawdziwych informacji – mówi prezes szpitala Andrzej Sapiński. – Dzięki spotkaniom z pracownikami szpitala chcemy rozwiać wszelkie wątpliwości, jakie mają rodzice na tematy zdrowotne – tłumaczy Sapiński.

Wiceprezes szpitala Anetta Barna-Feszak zaznacza, że chodzi m.in. o pomoc w szeroko pojętej opiece nad małymi dziećmi. Dlatego staramy się, aby podejmowane podczas spotkania tematy miały bardzo szeroki zakres.

– Na spotkaniu będzie prezentacja dotycząca pomocy przedmedycznej u niemowlaków i małych dzieci, prelekcja na temat kiedy i gdzie szukać pomocy, gdy zachoruje niemowlę i jak działa SOR pediatryczny w naszym szpitalu – dodaje wiceprezes.

Ofertę zaprezentuje też szpitalna szkoła rodzenia. Będą informacje opisujące Odział położniczy placówki, a także o szpitalnej Poradni laktacyjnej.

– Oczywiście zachęcamy gości do zadawania pytań. Zapraszamy także do przyprowadzenia dzieci, zapewniamy maluchom miejsca do zabawy – podkreśla Anetta Barna-Feszak.

Dla kogo?

Na spotkanie może przyjść każdy, kto czuje taką potrzebę. Mogą być to rodzice małych dzieci, kobiety w ciąży albo panie, które dopiero planują mieć dzieci. Nie trzeba się zapisywać.

– Wydarzenie będzie prowadzone przez doświadczony personel Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. To pierwsze spotkanie pod nazwa Mama w sam raz. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa się przyjmie i będziemy organizowali je częściej. Myślimy o tym, aby odbywały się co 3-4 miesiące – wyjaśnia rzecznik placówki Marcin Prusak.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.