Zdrowie
Wizualizacja sali w Gdyńskim Ośrodku Pediatrii

Mali pacjenci będą leczeni w jednym szpitalu. W Gdyni powstaje nowoczesny Ośrodek Pediatrii

Wizualizacja sali w Gdyńskim Ośrodku Pediatrii. Fot. materiał prasowy
29.09.2020
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
29.09.2020

W Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni w 2021 r. będzie funkcjonował nowoczesny Oddział Pediatryczny z Oddziałem Chirurgii Dziecięcej Jednego Dnia. W sumie będą 32 miejsca dla małych pacjentów oraz 6 w ramach chirurgii jednego dnia. Koszt inwestycji to prawie 5 mln zł.

Gdyński Ośrodek Pediatrii zajmie całe IV piętro szpitala i powstanie w miejscu obecnie działającego Oddziału Pediatrii oraz funkcjonującego do końca 2019 r. Oddziału Urologii.

Ośrodek w jednej lokalizacji

Obecnie oddziały dziecięce są zlokalizowane w dwóch miejscach w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni-Redłowie oraz Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni. Jak wyjaśniał rzeczniczka spółki Szpitale Pomorskie Małgorzata Pisarewicz po utworzeniu ośrodka pediatria będzie w jednym miejscu. Na nowym Oddziale Pediatrycznym znajdą się miejsca dla 32 pacjentów. Będą: 2 izolatki, 4 sale 1-osobowe, 13 sal 2-osobowych. Ponadto, zaplanowano 6 łóżek w ramach Chirurgii Dziecięcej Jednego Dnia dla dzieci wymagających planowych zabiegów chirurgicznych. – Będzie to oddział nowoczesny, posiadający kameralne i bardziej przyjazne pokoje, także z miejscami dla opiekunów dzieci. Wszystkie pokoje będą wyposażone w łazienki, których do tej pory w starych lokalizacjach brakowało – mówił Dariusz Nałęcz, wiceprezes Zarządu Szpitali Pomorskich. – To właśnie zwiększenie bezpieczeństwa sanitarno-higienicznego, komfortu dzieci i pracy naszego personelu stanęło u podstaw tej decyzji. Przeniesienie oddziałów to przede wszystkim zlokalizowanie ich w szpitalu, znajdującym się w ścisłym centrum miasta, z doskonałą komunikacją z każdej dzielnicy Gdyni – tłumaczył Nałęcz.

Ponadto, jak poinformowała Pisarewicz, na obszarze obecnego SOR-u w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni, zaplanowano adaptację pomieszczeń na potrzeby Izby Pediatryczno-Chirurgicznej. Na niej przyjmować będą pediatrzy i chirurdzy dziecięcy. Będzie to możliwe po otwarciu nowego szpitalnego oddziału ratunkowego i bloku operacyjnego.

Ile kosztuje inwestycja?

Wartość projektu to 4,95 mln zł (roboty budowlane 4 849 500 zł oraz dokumentacja projektowa ponad 100 tys. zł), które na realizację inwestycji pochodzą z budżetu województwa pomorskiego (ponad 3,8 mln zł), Gdyni (1 mln zł) oraz spółki Szpitale Pomorskie (ponad 100 tys. zł).

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.