Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/10/gift-4669449_1280-1.jpg Lubisz pomagać? Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Lubisz pomagać? Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Fot. Pixabay.com
23.10.2023
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
23.10.2023

Stowarzyszenie Wiosna poszukuje osób, które chcą być potrzebne i działać na rzecz słabszych. Pomagając jako wolontariuszka lub wolontariusz w Szlachetnej Paczce, masz wpływ na zmianę życia najbardziej potrzebujących rodzin. To dobre wykorzystanie wolnego czasu i okazja do budowania wartościowych relacji i lepszego świata wokół siebie.

W całej Polsce potrzeba aż 9 tysięcy wolontariuszy.

Wolontariusz – ten, który pomaga

Wolontariuszki i wolontariusze docierają do osób, które potrzebują wsparcia, angażują się w poszukiwanie darczyńców, wreszcie przygotują spersonalizowaną paczkę.

– Rola wolontariuszy jest niezmiernie ważna w ramach naszego programu. Są oni sercem tej inicjatywy, docierając do rodzin w potrzebie, nawiązując kontakt z nimi i podejmując decyzje o ich włączeniu do programu – wyjaśnia Michał Hiller ze Szlachetnej Paczki.

Podwójna korzyść

Warto podkreślić, że wolontariusze nie tylko czują satysfakcję wynikającą z pomagania innym, ale też zdobywają umiejętności, które są cenione na rynku pracy. Wolontariat jest doskonałą okazją do rozwoju kompetencji związanych z zarządzaniem zespołem i projektami, organizacją wydarzeń oraz doskonaleniem umiejętności komunikacji interpersonalnej.

Szlachetna paczka

To projekt, który łączy wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. Wolontariusze szukają rodzin potrzebujących. Darczyńcy przygotowują konkretną pomoc dla wybranej rodziny. Dobroczyńcy, angażując się finansowo, dają energię dobroci, dzięki której system Szlachetnej Paczki może skutecznie działać. Rodziny w potrzebie, oprócz konkretnej pomocy, otrzymują nadzieję na lepsze jutro i impuls do zmiany. Wolontariuszki i wolontariusze dają szansę na zmianę w życiu potrzebujących rodzin, samotnych seniorów czy osób z niepełnosprawnościami. Docierają z pomocą tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna, a gdzie wciąż jej brakuje. Przywracają godność i nadzieję, dają impuls do podniesienia się z trudności i bezsilności.

Zgłoszenia wolontariuszy na stronie Szlachetnej Paczki.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.