Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Zdrowie
Lepsze warunki dla małych pacjentów w Wejherowie. Podświetlane poręcze i nowy gabinet zabiegowy

Lepsze warunki dla małych pacjentów w Wejherowie. Podświetlane poręcze i nowy gabinet zabiegowy

Oddział Pediatrii szpitala w Wejherowie

Wyremontowane piętro Oddziału Pediatrii otwarte w Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie 2 marca 2017 r.

 

Nowe pomieszczenia dla małych pacjentów, wyremontowane łazienki i gabinet zabiegowy to m.in. efekty modernizacji Oddziału Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie.

 

Co wymieniono?

Modernizacja obejmowała wymianę podłóg i drzwi w salach chorych oraz gabinecie zabiegowym. Położono nowe instalacje – elektryczną, przeciwpożarową, komputerową, telefoniczną i wodno-kanalizacyjną. Wymalowano 13 sal dla małych pacjentów, wyremontowano korytarz oraz hol przywindowy i pomieszczenia administracyjne. W korytarzu zamontowano nowe poręcze z podświetleniem LED. Powstał też gabinet zabiegowy. Na I piętrze Oddziału Pediatrii znajduje się 14 łazienek – w czasie pierwszego etapu remontu udało się odnowić dwie z nich.

– Konsekwentnie we wszystkich naszych szpitalach staramy się podnosić komfort opieki nad małym pacjentem. Jest to także wyraz prowadzonej od wielu lat przez samorząd województwa i samorządy lokalne polityki prorodzinnej – mówił podczas otarcia wyremontowanego Oddziału Pediatrii w czwartek, 2 marca 2017 r. Paweł Orłowski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego. – Przykładem troski o najmłodszych Pomorzan jest też zmodernizowany w ostatnim czasie Oddział Położniczy w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni. Warto zaznaczyć, że modernizacja w wejherowskim szpitalu była możliwa dzięki współpracy z samorządami. Remont wsparł powiat wejherowski, gmina Linia, a także Fundacja Energii. Dzięki temu, że szpital działa w formie spółki leczniczej ma większe możliwości nawiązywania współpracy i polepszania standardu oddziałów z wykorzystaniem własnych środków. To nie koniec inwestycji, które mają za zadanie zwiększać dostępność i jakość świadczeń dla pacjenta. Samorząd województwa pomorskiego wraz ze szpitalami marszałkowskimi planuje również budowę nowych bloków operacyjnych, m.in. w Wejherowie – dodał.

Bożena Czepułkowska, dyrektor ds. medycznych podkreślała, że dzięki przeprowadzonej modernizacji znacznie poprawił się komfort pobytu najmłodszym pacjentom oraz ich opiekunom.

 

Ile kosztował remont?

Modernizacja kosztowała prawie 300 tys. zł. Starostwo Powiatowe w Wejherowie przekazało 150 tys. zł, gmina Linia – 15 tys. zł, a Fundacja Energa – 50 tys. zł, pozostałą kwotę przeznaczył szpital ze środków własnych.

 

Statystyka

  • na oddziale jest 50 łóżek (po 25 na piętrze)
  • w 2016 r. przebywało na nim 2217  pacjentów
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.