Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/08/Biegi-w-Sopocie.jpg Kobiety biegną na Stadionie Leśnym w Sopocie

Lekkoatletyczne gwiazdy na Memoriale Janusza Sidły w Sopocie

Fot. Fotobank.PL/UMS

W czwartek, 13 sierpnia 2020 roku na Stadionie Leśnym w Sopocie spotkają się najlepsi polscy lekkoatleci, by sprawdzić swoją formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski. Zawody to okazja, by zobaczyć zmagania m.in. Angeliki Cichockiej, Adama Kszczota i Anny Kiełbasińskiej.

Mityng rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny.

 

Sprawdzian przed Mistrzostwami Polski

W tym roku sezon zawodów lekkoatletycznych jest mocno ograniczony ze względu na trwającą epidemię koronawirusa. Odbywające się w tym roku XXIII Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły będzie jedną z niewielu okazji, by podpatrzeć polskich mistrzów biegu, rzutu oszczepem, skoku wzwyż, skoku o tyczce i skoku w dal.

Na sopockim Stadionie zameldują się m.in. znakomici biegacze, którzy na mityng zjadą z gór. Angelika Cichocka (SKLA Sopot) przyjdzie z St. Moritz, a Adam Kszczot z Zakopanego, a Anna Kiełbasińska – ze Spały. Kiełbasińska, halowa mistrzyni Europy w sztafecie 4×400 metrów na dystansie jednego okrążenia, zmierzy się m.in. z koleżankami z biało-czerwonej reprezentacji. Ciekawie powinno też być w biegach średnich, ponieważ borykającą się długo z urazami Cichocką będzie można zobaczyć na stadionie po raz pierwszy do prawie dwóch lat. Mistrzyni Europy z 2016 r. w Sopocie pobiegnie na dystansie 1000 metrów, czyli Bursztynowej Mili im. Elżbiety Duńskiej-Krzesińskiej. W swojej koronnej konkurencji – 800 metrów – zaprezentuje się natomiast Kszczot, który będzie rywalizował z zawodnikami z krajowej czołówki i zza granicy.

Plakat zawodów

Dla wielu lekkoatletów udział w „Sidle” oznacza początek opóźnionego sezonu letniego, a jego kulminacja nastąpi w dniach 28-30 sierpnia. Wtedy to we Włocławku odbędą się Mistrzostwa Polski – najważniejsza, w sytuacji gdy przełożono igrzyska olimpijskie i odwołano Mistrzostwa Europy, impreza w tym roku.

Konkurencje mityngu:

  • Kobiety: 100m, 400m, 1000m, 100m ppł, 400m ppł, rzut oszczepem, skok wzwyż, skok o tyczce
  • Mężczyźni: 100m, 300m, 800m, 110m ppł, rzut oszczepem, skok w dal, skok wzwyż

 

XXIII Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły

  • 13 sierpnia 2020 r., czwartek, godz. 17.00
  • Stadion Leśny
  • ul. gen. J. Wybickiego 48
  • Sopot
  • wstęp wolny
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.