Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Leć do miasta zorzy polarnej. Wizz Air uruchamia nowe połączenie z gdańskiego lotniska

Leć do miasta zorzy polarnej. Wizz Air uruchamia nowe połączenie z gdańskiego lotniska

Samolot linii Wizzair

Do ogłoszonych wcześniej kierunków lotów węgierska linia dokłada kolejny. Tym razem do Tromso, na dalekiej północy Norwegii. Pierwszy samolot z Gdańska poleci tam 16 grudnia.

 

Loty za koło podbiegunowe z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku będą odbywały się trzy razy w tygodniu.

 

Na daleką północ

Położone prawie 400 kilometrów za kołem podbiegunowym Tromso jest najdalej na północ wysuniętym lotniskiem, na jakie bezpośrednio będzie można dolecieć z Gdańska i z całej Polski i równocześnie jednym z najdalej na północ położonych portów lotniczych Norwegii. Miasto i okolica jest uważana za doskonałe miejsce do obserwowania zorzy polarnych. Lotnisko w Tromso oferuje również bardzo dobrze zorganizowaną siatę połączeń z małymi, lokalnymi lotniskami w całym norweskim Finnmarku. Różowe samoloty Wizz Air pomiędzy Gdańskiem a Tromso będą latać trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i soboty. Lot potrwa niecałe 4 godziny.

 

Wizz Air rozwija się w Gdańsku

Loty do Norwegii to nie jedyna nowość jaką Wizz Air przygotował dla gdańskiego lotniska. Również w połowie grudnia uruchomi loty do Wilna i Lizbony. Łącznie pod koniec roku będzie operować na 32 trasach. Ale nie tylko Węgrzy zapowiadają nowości na zimę. W październiku loty do Tel Awiwu, Eljatu, Aarhus i Wrocławia rozpocznie irlandzki Ryanair.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.