Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Zdrowie
Laboratorium w kościerskim szpitalu wykonało 500 badań. U nikogo nie potwierdzono zakażenia koronawirusem

Laboratorium w kościerskim szpitalu wykonało 500 badań. U nikogo nie potwierdzono zakażenia koronawirusem

Laboratorium w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie

Pracownicy Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Mikrobiologicznej w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie w niespełna miesiąc wykonali prawie 500 oznaczeń. Próbki pochodziły od pacjentów i personelu szpitala.

 

Laboratorium w kościerskim szpitalu działa od 5 maja.

 

Zbadano pracowników, pacjentów i osoby z kwarantanny

Laboratorium diagnostyczne wykonało prawie 500 testów PCR w kierunku SARS CoV-2. Diagnozowani byli pacjenci oraz personel szpitala w Kościerzynie i placówki w Dzierżążnie. Badane były też osoby przebywające na kwarantannie kierowane przez powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną. Osoby te mogą skorzystać z działającego od 7 maja mobilnego punktu pobrań drive thru znajdującego się w namiocie przed budynkiem szpitala. – Poddaliśmy się weryfikacji przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny. Otrzymaliśmy stuprocentową zgodność naszych wyników – mówi Anna Pałubicka, kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej. Co ważne,  wyniki wszystkich przebadanych do tej pory próbek były ujemne.

Przypomnijmy, że szpital otrzymał wyposażenie laboratorium diagnostycznego dzięki wspólnej inicjatywie Portu Gdynia i Portu Gdańsk. Okazane wsparcie ułatwiło placówkom medycznym walkę z koronawirusem, gdyż nie był już potrzeby transportowania próbek ze szpitala do laboratorium w Trójmieście. Dzięki temu skrócił się czas oczekiwania na wynik, a co za tym idzie zmniejszyło się prawdopodobieństwo nowych zachorowań. Do akcji Portu Gdynia #DzielmySięDobrem, przyłączyły się trójmiejskie firmy: Invest Komfort SA, Torus, Porta KMI Poland, Corleonis sp. z o.o. S.K.A., Korporacja Budowlana Doraco sp. z o.o., Cemet, Corleonis, Invest Komfort, Hess.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.