Zdrowie
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/10/L1120602-scaled.jpg Kuracjusze czują się jak w hotelu. Sanatorium w Ustce zainaugurowało działalność

Kuracjusze czują się jak w hotelu. Sanatorium w Ustce zainaugurowało działalność

Fot. materiał prasowy szpitala
03.10.2023
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
03.10.2023

W Sanatorium uzdrowiskowym Green Garden jest 120 miejsc w hotelowym standardzie dla pacjentów m.in. ze schorzeniami kardiologicznymi, reumatycznymi, ortopedycznymi czy oddechowymi. Wśród zabiegów rehabilitacyjnych są m.in.: krioterapia, inhalacje, laseroterapia, gimnastyka i masaże. Z myślą o pensjonariuszach przygotowano też ogród botaniczny, z którego można korzystać przez cały rok.

Inauguracja działalności sanatorium odbyła się 3 października 2023 r. Pierwsi kuracjusze trafili do Green Garden 2 października. Turnus jest opłacony w ramach umowy z NFZ i trwa 21 dni.

Malownicza i spokojna okolica

Sanatorium uzdrowiskowe Green Garden Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka znajduje się  przy ul. Mickiewicza 12 w Ustce. Jest położone w pobliżu traktu spacerowego oraz 250 m od promenady nadmorskiej. Pomimo bliskości plaży i portu, jest oddalone od najbardziej ruchliwych miejsc kurortu, co zapewnia pensjonariuszom spokój i odpoczynek w ciszy. Dla kuracjuszy utworzono ogród botaniczny z egzotyczną roślinnością, oczkiem wodnym z kaskadą z odtwarzaną w tle muzyką relaksacyjną.

Jest nowocześnie, przestronnie i przytulnie

Budynki sanatorium zostały gruntownie przebudowane i wyremontowane. Sanatorium dysponuje 120 miejscami w 54 pokojach w hotelowym standardzie (21 pokoi dwuosobowych, 24 pokoje dwuosobowe, sześć pokoi trzyosobowych, trzy pokoje czteroosobowe). Wszystkie z łazienkami. W pokojach są też m.in. czajniki elektryczne i filiżanki.

– Tu jest naprawdę pięknie. Wszystko pachnie nowością. Zabiegi są fantastyczne, a do tego cudowne widoki. Bardzo się cieszę, że jestem w Ustce na pierwszym turnusie – mówił jeden z kuracjuszy.

W czasie prac modernizacyjnych wymieniono okna i drzwi, docieplono ściany i stropy. Utworzono salę bankietową, gabinety masażu i zbudowano grotę solną z tężnią solankową. Powstał zadaszony ogród botaniczny z egzotycznymi roślinami oraz oczkiem wodnym. Kupiono kompletne wyposażenie pokoi, serwer oraz łóżka do suchych kąpieli kwasowęglowych CO2, do suchego masażu.

Koszt inwestycji

Przebudowa, remont i wyposażenie kosztowały prawie 8,5 mln zł, z czego prawie 6 mln zł pochodziło z pożyczki miejskiej z PFR, a 1,5 mln zł przekazał samorząd województwa pomorskiego. Ponadto, szpital uzyskał kolejną pożyczkę strategiczną dla Pomorzan PFR w wysokości 3 mln zł.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.