Zdrowie
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/11/care-928653_1920.jpg Łóżko w sali szpitalnej

Które szpitale z Pomorza są Symbolami Nowoczesnej Opieki Medycznej 2022?

Fot. Pixabay.com
18.11.2022
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
18.11.2022

Do grona 500 wyróżnionych do tej pory instytucji dołączyły Szpitale Pomorskie oraz Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku. Placówki te w 12. edycji programu zdobyły tytuł Symbolu Nowoczesnej Opieki Medycznej. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest za innowacyjność, skuteczność zarządzania i politykę zrównoważonego rozwoju.

Pamiątkowe dyplomy podczas gali, która odbyła się w Katowicach 17 listopada 2022 r., odebrali prezes Szpitali Pomorskich Jolanta Sobierańska-Grenda i dyrektor szpitala na Srebrzysku Mariusz Kaszubowski

Nagroda dla tych, którzy zmieniają świat na lepsze

Symbol Nowoczesnej Opieki Medycznej  to nagroda, która jest przyznawana od 2011 r. przez ekspertów z redakcji „Monitora Rynkowego” (należącego do „Dziennika Gazety Prawnej”) oraz „Monitorze Biznesu” („Rzeczypospolitej”). Jest to prestiżowe wyróżnienie, które otrzymują firmy i instytucje godne naśladowania. Doceniane są podmioty, które świadczą szeroko pojęte usługi publiczne wysokiej jakości. Laureaci muszą wyróżniać się pod względem innowacyjności, dbając przy tym o środowisko i dobro mieszkańców regionu, w którym działają. To nagroda dla tych, którzy zmieniają świat na lepsze. Symbol jest nagrodą za codziennie podejmowany wysiłek.

W tym roku tytułami symboli w kategorii opieka medyczna zostały uhonorowane dwa szpitale z województwa pomorskiego. To Szpitale Pomorskie oraz Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku. Doceniono je za innowacyjność i dynamiczny rozwój, podnoszenie  jakości świadczonych usługi i wkład w unowocześnienie opieki zdrowotnej.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.