Gospodarka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/09/Gryf_Gospodarczy_fot_Piotr_Poloczanski.jpeg Kto w tym roku zdobędzie Gryfa Gospodarczego? Już dziś poznamy laureatów konkursu

Kto w tym roku zdobędzie Gryfa Gospodarczego? Już dziś poznamy laureatów konkursu

Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy. Fot. Piotr Połoczański
15.09.2023
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
15.09.2023

Statuetką Gryfa Gospodarczego tradycyjnie nagrodzone zostaną najlepsze firmy działające w województwie pomorskim. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się w piątek, 15 września 2023 r. w Olivia Centre w Gdańsku. Poprzedzi ją debata gospodarcza na temat sztucznej inteligencji.

Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy jest przyznawana od 2000 r. wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i marszałka województwa pomorskiego. Jej celem jest promocja postaw przedsiębiorczych, wsparcie i inicjowanie przedsięwzięć innowacyjnych i prorozwojowych, a także upowszechnianie dobrych praktyk w biznesie.

Organizatorem konkursu jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości.

Jakie są kategorie konkursowe?

Konkurs zostanie rozstrzygnięty w następujących kategoriach:

 • Lider innowacji – dla przedsiębiorstw wprowadzających na rynek innowacyjne usługi i produkty,
 • Lider eksportu – dla przedsiębiorstw, które prowadzą i konsekwentnie rozszerzają działalność eksportową,
 • Lider inwestycji – dla przedsiębiorstw, których działalność wyróżnia odwaga podejmowanych decyzji inwestycyjnych,
 • Pomorski start-up – dla młodych firm, które funkcjonują nie dłużej niż 5 lat i wyróżniają się nowatorskim pomysłami,
 • Lider rozwoju kompetencji – dla przedsiębiorstw, które dostrzegają potrzebę ciągłego poszerzania wiedzy i rozwoju umiejętności pracowników,
 • Lider zielonej transformacji – dla przedsiębiorstw, które wprowadzają rozwiązania w procesie produkcji lub organizacji minimalizujące negatywny wpływ na środowisko.

Dodatkowo, w tym roku do konkursu dołączona została nowa kategoria Lidera zarządzania różnorodnością. Jest ona skierowana do firm, które dostrzegają i doceniają wartość różnorodności w swoich zespołach oraz kreują środowisko otwarte na różnorodność, podejmując działania wspierające różnorodność i inkluzywność.

Kapituła konkursu przyzna też statuetkę Gryfa Gospodarczego w kategorii Gmina przyjazna przedsiębiorcom, natomiast media i instytucje patronujące konkursowi przyznają jednemu z uczestników statuetkę Gryfa Medialnego.

Debata na temat sztucznej inteligencji

Uroczystą galę wręczenia nagród poprzedzi debata gospodarcza „Sztuczna inteligencja – wyzwania dla gospodarki i rynku pracy”, którą poprowadzi Mikołaj Kunica – redaktor naczelny Business Insider Polska. Jej uczestnikami będą: Maciej Grabski – twórca Wirtualnej Polski i właściciel Olivia Centre, Jacek Kawalec – wiceprezes zarządu VoiceLab, Krzysztof Radecki – Chief Technology Officer, DAC Digital oraz Paulina Komorowska-Mrozik – radca prawny, szefowa zespołu IP/IT, Danych Osobowych i Konsumentów, współkierująca zespołem konkurencji w dziale prawnym PwC Polska

Podczas debaty poruszone zostaną zagadnienia dotyczące wpływu AI na rynek pracy, strategii przystosowania się do nowej rzeczywistości, szczególnie w odniesieniu do małych i średnich przedsiębiorstw, potencjału do wykorzystania AI w rozwoju innowacyjności pomorskich firm, a także praw konsumenta, konkurencji i własności intelektualnej w kontekście AI.

.

Gala finałową XXIV edycji konkursu o Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy

 • 15 września 2023 r., piątek, godz. 15.30-20.00
 • Olivia Centre – budynek Olivia Star (34. piętro)
 • al. Grunwaldzka 472c, Gdańsk

Program:

 • godz. 15.30 – rejestracja
 • godz. 16.00 – powitanie gości przybyłych na galę. Debata gospodarcza „Sztuczna inteligencja – wyzwania dla gospodarki i rynku pracy”
 • godz. 16.45 – przedstawienie zasad i przebiegu konkursu
 • godz. 17.00 – wręczenie statuetek i wyróżnień w konkursie o Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy
 • godz. 18.30 – networking i koktajl

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, udział w debacie oraz wstęp na galę finałową będzie możliwy tylko dla osób zaproszonych, które wcześniej zarejestrowały swój udział w tym wydarzeniu.

.

Informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej Nagrody Pomorskiej Gryf Gospodarczy.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.