Kultura
Książka nad morzem przez cały weekend. Letni Plener Literacki w Gdyni

Książka nad morzem przez cały weekend. Zaczyna się letni Plener Literacki w Gdyni

Fot. Link Hoang / unsplash.com
31.07.2020
Aleksandra  Chalińska
Aleksandra
Chalińska
AUTOR
Aleksandra  Chalińska
Aleksandra
Chalińska
31.07.2020

Przy bulwarze nadmorskim w Gdyni od piątku do niedzieli będzie można spotkać się z ulubionymi pisarzami, poznać nowości książkowe 60 wydawców i wziąć udział w plenerowym czytaniu bajek. Wśród zaproszonych gości są m.in. Janusz L. Wiśniewski, Stefan Szczepełek, Łukasz Orbitowski, Jakub Ćwiek i prof. Jerzy Bralczyk.

W piątek Plener Literacki w Gdyni będzie otwarty w godz. 12.00-19.00, a w sobotę i niedzielę od godz. 11.00. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Literatura nad morzem

Plener Literacki w Gdyni to świetna okazja, by spędzić wakacyjny czas w towarzystwie znakomitych autorów i ciekawych książek. Tym bardziej, że spotkania z pisarzami odbędą się na żywo, co jest nie lada gratką dla fanów literatury, przyzwyczajonych do on-linowych spotkań w dobie pandemii. A to dzięki temu, że rozmowy będą prowadzone w otwartej przestrzeni bulwaru nadmorskiego i Muszli Koncertowej przy pl. Grunwaldzkim.
Od piątku do niedzieli będzie można spotkać autorów książek dla dorosłych, dzieci i językoznawców, m.in. Łukasza Orbitowskiego, Jakuba Ćwieka, Ninę Majewską-Brown, Tomasza Organka, Barbarę Kosmowską, Klementynę Suchanow, Ziemowita Szczerka, Marcina Kąckiego, Janusza Leona Wiśniewskiego, Macieja Siembiedę, Jakuba Szamałka, Adriannę Trzepiotę, Stefana Szczepłka, Aleksandrę Tyl, Iwonę Kienzler, Małgorzatę Starostę oraz Iwonę Partykę, a także prof. Jerzego Bralczyka i prof. Lucynę Kirwil. Spotkania z autorami poprowadzą: Jerzy Kisielewski, Szymon Kloska, Adam Szaja i Piotr Dobrołęcki.
Ponadto plener to również kiermasz książek, okazja do zakupów w promocyjnych cenach oraz wspólne czytanie bajek dla najmłodszych. W czasie festiwalu literatury przy bulwarze będzie działała kawiarenka literacka.
Wstęp jest bezpłatny. Organizator zapewnia, że stoiska i wydarzenia są przygotowane z poszanowaniem wymogów i zaleceń na rzecz bezpieczeństwa wszystkich uczestników.

Zobacz program: Przewodnik Plener Literacki w Gdyni.

Plener Literacki w Gdyni plakat

Plener Literacki w Gdyni

• 31 lipca – 2 sierpnia; piątek, godz. 12.00-19.00; sobota-niedziela, godz. 11.00-19.00
• Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego
• Muszla Koncertowa, pl. Grunwaldzki 1
• Gdynia
• wstęp wolny

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.