Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Edukacja i sport
Silna drużyna z pomorskich szkół na Food-Expo w Gdańsku i ITM Polska w Poznaniu

Silna drużyna z pomorskich szkół na Food-Expo w Gdańsku i ITM Polska w Poznaniu

Stoisko z rybami z Alaski. Na zdjęciu od lewej piątka młodych ludzi. Pomiędzy nimi niedźwiedź z Alaski

Najliczniejsza grupa wzięła udział w Targach Spożywczo-Gastronomicznych Food-Expo w Gdańsku. Uczniowie kształcący się w zawodach m.in. kucharz, technik handlowiec oraz sprzedawca mieli okazję zapoznać się z nowościami w zakresie sektora HoReCa (produkty, technologie), a także mogli poznać nowe trendy dla smart biznesu (firmy z branży przetwórstwa spożywczego).

Na targi Food-Expo przybyli uczniowie z Zespołu Szkół, Technikum w Chojnicach, Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych w Przodkowie, Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Rusocinie oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Słupsku.

Natomiast uczniowie z Technikum Mechanicznego Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego nr 1 w Gdyni uczestniczyli w wyjeździe w ramach którego zwiedzili poznańską Fabrykę Narzędzi Specjalnych Sp. z o.o. Była to dla nich okazja poznania metod wytwarzania narzędzi oraz zwiedzenia laboratorium pomiarów. W trakcie wyjazdu uczniowie uczestniczyli w przemysłowych targach branżowych ITM Polska: Innowacje – Technologia – Maszyny w Poznaniu. Szczególne zainteresowanie zwiedzających wzbudził salon obrabiarek CNC.

Wyjazdy studyjne poza poszerzeniem wiedzy uczniów na temat najnowszych technologii, narzędzi oraz maszyn w branżach, w których się kształcą, spełniły również inny cel. Młodzi ludzie nawiązali również kontakt z pracodawcami.  

Wyjazdy studyjne zostały zrealizowane w ramach projektu pn.: „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014‒2020 (Poddziałanie 3.3.2 RPO WP 2014‒2020).

Więcej o projekcie: http://des.pomorskie.eu/o-projekcie

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.