Gospodarka
Konkurs Gryf Gospodarczy. Wiadomo już, kiedy poznamy najlepsze firmy z Pomorza

Konkurs Gryf Gospodarczy. Wiadomo już, kiedy poznamy najlepsze firmy z Pomorza

Fot. mat. UMWP
06.10.2021
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
06.10.2021

Już 26 października 2021 r. odbędzie się wielka gala i rozstrzygnięcie konkursu Gryf Gospodarczy. W tym roku o laur rywalizuje kilkadziesiąt firm w ośmiu kategoriach. Zarejestruj się i oglądaj transmisję on-line!

Organizatorem konkursu jest samorząd województwa pomorskiego oraz Pomorska Rada Przedsiębiorczości.

Wyjątkowa gala

Każdego roku ogłoszenie wyników konkursu odbywa się podczas uroczystej gali.

– W 2021 r. odbędzie się ona 26 października w Operze Bałtyckiej – mówi Ludwik Szakiel, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego UMWP. – Oprócz wręczenia tradycyjnych statuetek, zaprosimy gości na debaty. W dyskusji zajmiemy się kwestiami związanymi z cyfryzacją przedsiębiorstw – zapowiada Szakiel.

Dzięki transmisji on-line, internauci będą mogli na żywo zadawać prelegentom pytania. Konieczna jest jednak wcześniejsza rejestracja na portalu Evenea. Początek debaty o godzinie 16.00, a gala rozpocznie się o 18.00

Gryfy 2021

Nagrody przyznawane są w ośmiu kategoriach.

– W tym roku zdecydowaliśmy o przyznaniu Gryfa w nowej kategorii, czyli Lider Zielonej Transformacji. Wyróżnimy w niej firmę, która wprowadza rozwiązania minimalizujące negatywny wpływ przedsiębiorstwa na środowisko – wyjaśnia przedstawiciel UMWP.

Pozostałe kategorie to: Lider Innowacji, Lider Eksportu, Lider Inwestycji, Lider Odpowiedzialności Społecznej, Pomorski Start-up, Lider Kształcenia Zawodowego, Gmina Przyjazna Przedsiębiorcom. Z kolei patroni medialni konkursu przyznają specjalnego Gryfa Medialnego.

Czym jest Gryf Gospodarczy?

Konkurs Gryf Gospodarczy ma już wieloletnią tradycję. To jednocześnie jedno z najbardziej prestiżowych, regionalnych wyróżnień.

– W ciągu 20 lat nagrodziliśmy kilkaset najlepszych pomorskich przedsiębiorstw. Takich, które dzięki swojej działalności i osiągnięciom wpłynęły na rozwój gospodarczy regionu – podkreśla Ludwik Szakiel.

Co ważne, nagradzane Gryfem firmy wielokrotnie były wyróżniane innymi nagrodami gospodarczymi, np. Polskiej Rady Biznesu czy Prezydenta RP.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.