Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/10/thisisengineering-raeng-83udtzyaTS4-unsplash-scaled.jpg Konkurs dla uczniów szkół zawodowych „Razem do zawodu” [ZMIANA TERMINU ZGŁOSZEŃ]

Konkurs dla uczniów szkół zawodowych „Razem do zawodu” [ZMIANA TERMINU ZGŁOSZEŃ]

Fot. This is engineering raeng / unsplash.com

To już czwarta edycja konkursu dla uczniów pomorskich szkół zawodowych, którzy realizują projekty związane z jedną z kluczowych dla regionu branż. Są wśród nich m.in. elektronika, transport, logistyka, budownictwo i chemia. Zespoły, liczące od trzech do pięciu osób, mają czas na zgłoszenia do 19 października.

AKTUALIZACJA: TERMIN ZGŁOSZEŃ ZOSTAŁ WYDŁUŻONY DO 26 PAŹDZIERNIKA 2020 ROKU.

Zgłoszenia przyjmuje Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, która w imieniu samorządu realizuje konkurs. Zespoły powinny być zgłoszone przez organy prowadzące szkoły lub placówki systemu oświaty.

 

Szansa dla uczniów szkół zawodowych

Konkurs zawodowy to okazja dla uczestników na zdobycie nowych umiejętności i wiedzy, a także możliwości zaprezentowania talentów i predyspozycji zawodowych młodych Pomorzan. Uczniowie pracują zespołowo nad przedsięwzięciem, w którym wykorzystana zostanie wiedza oraz umiejętności nabywane w trakcie nauki w kształceniu zawodowym. Jednocześnie konkurs przyczynia się do podniesienia prestiżu szkolnictwa zawodowego i zachęcenia uczniów szkół podstawowych do podejmowania dalszej nauki właśnie w tego typu szkołach.

Poszukiwane są zespołowe projekty związane z jedną z branż kluczowych dla rozwoju regionu:

  • ICT i elektronika,
  • Transport, logistyka i motoryzacja i Przemysł morski,
  • Turystyka, sport i rekreacja i Przemysł spożywczy,
  • Budownictwo, Meblarstwo oraz Energetyka i ekoenergetyka,
  • Chemia lekka i Środowisko.

Uczniów mogą zgłaszać szkoły, a ostateczny termin to 19 października. Kolejny etap to wysłanie projektów do 20 listopada. Projekty zostaną ocenione przez specjalne jury. W marcu uczniowie zaprezentują wybrane prace przed komisją, a zakończeniem rywalizacji będzie uroczysta gala oraz nagrody finansowe. Ponadto, uzyskanie wyróżnienia w konkursie daje możliwość zdobycia dodatkowych pięciu punktów dla uczniów, którzy ubiegają się o stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego.

Konkursy zawodowe są realizowane w ramach projektu „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”. Więcej informacji i regulaminy na stronie Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.