Kuchnia
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/02/perez_23_wyd.jpg Koncert fortepianowy i symfonia G-dur. Przy fortepianie zasiądzie hiszpański muzyk

Koncert fortepianowy i symfonia G-dur. Przy fortepianie zasiądzie hiszpański muzyk

Luis Fernando Pérez. Fot. materiał prasowy PFB
23.02.2023
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
23.02.2023

Zapowiada się prawdziwa gratka dla melomanów. Pod batutą George’a Tchitchinadze, a przy akompaniamencie Luisa Fernando Péreza nie można się nudzić. Koncert w Polskiej Filharmonii Batyckiej w Gdańsku już w piątek, 24 lutego 2023 r.

 • Orkiestra PFB
 • George Tchitchinadze – dyrygent
 • Luis Fernando Pérez – fortepian
 • Anna Bernacka – mezzosopran

Program:

 • Edvard Grieg – Kocert fortepianowy a-moll op. 16 [30′]
 • przerwa [20′]
 • Gustav Mahler – IV Symfonia G-dur [54′]

Luis Fernando Pérez

Urodził się w 1977 r. w Marzycie. Najpierw uczył się gry na fortepianie w Konserwatorium Pozuelo de Alarcón. W 1993 r. wstąpił do Reina Sofía School of Music. Studia kontynuował w Wyższej Szkole Muzycznej w Kolonii u Pierre’a-Laurenta Aimarda. Specjalizował się też w interpretacji muzyki hiszpańskiej pod okiem Alicii de Larrocha, Carloty Garrigi i Carmen Bravo de Mompou w Akademii im. Marshalla w Barcelonie, gdzie uzyskał dyplom magisterski w zakresie muzyki hiszpańskiej. Zdobył wiele nagród m.in. im. Franciszka Liszta oraz Alicia de Larrocha Award. Współpracował z takimi orkiestrami jak Real Filharmonia z Galicji, paryska l’Orchestre de Chambre, warszawska Sinfonia Varsovia oraz Orchestral Ensemble Kanazawa. Wśród jego licznie nagradzanych płyt znajdują się nagrania poświęcone suitom „Iberia” oraz „Navarra” Albéniza, za które otrzymał medal im. Albéniza – oraz sonatom Antonia Solera (Mirare) i Chopina (Mirare). Jego najnowsza płyta, „Goyescas” Granadosa, wydana nakładem Mirare, otrzymała nagrodę Diapason d’Or oraz tytuł płyty miesiąca magazynu „Diapason”, jak również nagrodę Choc du disque (najbardziej zaskakująca płyta) oraz Choc de l’année 2012 (największe zaskoczenie roku 2012) miesięcznika „Classica”.

Anna Bernacka

Mezzosopran i artystka wszechstronna. Kształciła się we wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu solowego Ewy Czermak oraz hanowerskiej Hochschule für Musik und Theater w klasie Carol Richardson-Smith. Uczestniczyła w kursach tak znakomitych pedagogów, jak: Teresa Berganza, Christa Ludwig, Teresa Żylis-Gara, Helena Łazarska i Ryszard Karczykowski. W repertuarze ma ponad 50 partii operowych. Jest także cenioną wykonawczynią muzyki oratoryjno-kantatowej od muzyki dawnej po najnowszą. Debiutowała w 2006 r. w Oldenburgisches Staatstheater jako Driada w „Ariadnie na Naxos” Straussa. Występuje na scenach polskich teatrów operowych, jak i na scenach europejskich. W swojej karierze miała okazję pracować z wybitnymi reżyserami jak: Mariusz Treliński, Keith Warner czy Ivo van Hoeve oraz dyrygentami: Patrickiem Fournillierem, Stefanem Solteszem, Konradem Junghanelem Benjaminem Baylem. Jest finalistką i laureatką wielu międzynarodowych konkursów wokalnych m.in. Konkursu im. Stanisława Moniuszki w Warszawie, Konkursu im. Antonína Dvořáka w Karlowych Warach. W 2015 r. zdobyła Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii najlepsza śpiewaczka. W 2021 r. została laureatką programu Scena dla muzyki polskiej.

Koncert symfoniczny – Luis Fernando Pérez

 • 24 lutego 2023 r., piątek, godz.19.00, Sala koncertowa
 • Polska Filharmonia Bałtycka
 • ul. Ołowianka 1
 • Gdańsk
 • bilety: 27-100 zł

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.