Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Edukacja i sport
Kolarstwo górskie w Pomorskiem! Za tydzień zawody Lotto MTB Energy 2020 w okolicy Wieżycy

Kolarstwo górskie w Pomorskiem! Za tydzień zawody Lotto MTB Energy 2020 w okolicy Wieżycy

Fot. Pixabay.com

W długi czerwcowy weekend 11-14 czerwca na Pomorzu spotkają się kolarze, by rywalizować w zawodach MTB Energy 2020. Czekają na nich cztery konkurencje i trasy do przejechania od 10 do 20 km i kilka klasyfikacji wiekowych. Jeszcze można się zgłosić do wyścigu.

 

Będzie to druga edycja zawodów MTB na Kaszubach.

 

W końcu można!

Zawody Lotto MTB Energy 2020 także okazja, by powrócić do aktywności fizycznej po czasie izolacji społecznej. – Pandemia zatrzymała nas w domach, uniemożliwiła czynne uprawianie ulubionych sportów i uczestnictwo w rywalizacji – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Powoli wychodzimy z tego trudnego okresu. Zaczynamy organizować pierwsze imprezy w nowych warunkach, ściśle przestrzegając obowiązujących wymogów i zaostrzonych przepisów bezpieczeństwa. Jedną z pierwszych imprez przeprowadzonych w tych regułach będą organizowane w dniach 11–14 czerwca 2020 w okolicy szczytu Wieżyca zawody kolarstwa górskiego. Odbędą się one w zmodyfikowanej formule, ale mam przekonanie, że dostarczą uczestników dużych emocji. Życzę wszystkim udanego, i bezpiecznego startu. Dziękuję organizatorom za zaangażowanie w organizację tej imprezy i wyrażam nadzieję , aktywność fizyczne będzie czynnikiem, który pozwoli nam wzmocnić nasze organizmy by przezwyciężyć koronowirus – podkreśla Struk.

 

Nawet 200 km w cztery dni

Zawody Lotto MTB to etapowy wyścig kolarstwa górskiego, podczas którego zawodnicy w ciągu czterech dni będą rywalizować w kilku kategoriach i na kilku trasach przez tereny Rezerwatu Przyrody Szczyt Wieżyca. – Jestem bardzo szczęśliwy, że możemy oficjalnie powiedzieć, że Lotto MTB Energy startuje 11 czerwca 2020 – mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów. – Włożyliśmy wiele pracy w przygotowanie tej imprezy, które zaczęły się już jesienią, kiedy Bartek Banach i Emil Wydarty wyruszyli w kaszubskie lasy w poszukiwaniu singli i ciekawych leśnych ścieżek. Mam nadzieję, że uczestnicy docenią walory przygotowanych tras – podkreśla Greczyło.

Trasa pierwszego wyścigu wspólnego dla wszystkich zawodników. Fot. mat. prasowe.

Centrum zawodów będzie zlokalizowane w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Koszałkowie u stóp Wieżycy. Rywalizacja rozpocznie się w czwartek, 11 czerwca o godzinie 14.00. W pierwszym dniu imprezy rywalizacja toczyć się będzie w formie jazdy indywidualnej na czas na dystansie 20 km. Start zawodników zaplanowano co minutę. W piątek i sobotę następuje już podział na dystans MEGA i GIGA. Natomiast w niedzielę rywalizacja toczy się w formule XC na rundzie o długości około 10 km. Dłuższy dystans pokonuje 5 rund, krótszy 3 rundy. Przez 4 dni zawodnicy dystansu GIGA pokonają 214 km z sumarycznym wzniosem ponad 3800 metrów, natomiast na dystansie MEGA do przejechania jest 146 km z sumarycznym wzniosem ponad 2700 metrów.

Informacje i zapisy dostępne są na stronie Lotto MTB Enegry 2020.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.