Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Kolarstwo górskie na najwyższym poziomie. Wielki finał maratonów MTB w Kwidzynie

Kolarstwo górskie na najwyższym poziomie. Wielki finał maratonów MTB w Kwidzynie

Kolarz przy zamku w Kwidzynie

Najlepsi zawodnicy sezonu Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych MTB we wszystkich kategoriach, a także zwycięzcy Pucharu Polski zostaną ogłoszeni w Kwidzynie, w sobotę, 30 września 2017 r.

 

Kwidzyn na dwa dni stanie się stolicą kolarstwa górskiego. Jedni walczą o puchar, celem innych będzie wspaniała zabawa na paradzie rodzinnej. W piątek, 29 września zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski MTB szkółek kolarskich, a w sobotę, 30 września, w ramach wielkiego finału odbędzie się wyścig o Puchar Ministra Sportu i Turystyki.
 

Kolarstwo od najmłodszych lat

– Idea jest taka, aby dzieci i młodzież miały okazję do rywalizacji MTB w wyjątkowych warunkach, w obecności najlepszych zawodowców i w niepowtarzalnej atmosferze. A to właśnie cechy charakterystyczne finału Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych – mówi dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang. – Poprzez tę inicjatywę chcemy jeszcze bardziej pobudzić młode pokolenie do aktywności fizycznej, pokazać im piękno rowerowej rywalizacji i umożliwić przeżycie wspaniałej przygody – dodaje Lang.

Szukamy nowych talentów to hasło przyświecające wyścigowi, w którym szansę startu będą mieli młodzi zawodnicy z roczników 2002-2007. Nowa inicjatywa ma na celu wyłowienie utalentowanych zawodników MTB, którzy w przyszłości mogą stać się reprezentantami Polski.

 

Dorośli rywalizują na „góralach”

Trasa ostatniego w tym sezonie maratonu jest niezwykle ciekawa i wymagająca. Dystans mini liczy 42 km, medio – 64 km, a grand fondo aż 87 km. Trasy dobrze znane i lubiane także przez miejscowych kolarzy.

– Zawodnicy będą walczyć głównie na leśnych drogach. Częściowo trasa przebiega przez asfalty, szutry i drogi polne – mówi Lech Piasecki z Lang Teamu. – Jest sporo podjazdów, niezbyt długich, ale miejscami trudnych technicznie. W przypadku opadów przeszkodą może być błoto, trzeba się liczyć także z zasłaniającymi drogę liśćmi – dodaje Piasecki.

W Kwidzynie rywalizacji o triumf w końcowej klasyfikacji Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych będzie towarzyszyła także walka o Puchar Polski. Jak zawsze w okolicach 10 kilometra usytuowana będzie Premia Shimano.

– Doczekaliśmy się w Kwidzynie kilku grup kolarskich oraz wielu kolarzy szosowych i przełajowych, którzy promują nasze miasto na wielu sportowych arenach – mówi burmistrz Kwidzyna Andrzej Krzysztofiak. –Wierzę, że pod tym sukcesem naszego miasta kamień węgielny podłożył Czesław Lang, z którym imprezy rowerowe organizujemy już od blisko dwóch dekad – dodaje Krzysztofiak.

 

Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych MTB

  • 29-30 września 2017 r.
  • Kwidzyn
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.