Gospodarka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/12/Drutex1200.jpg Drutex, Kobieta Biznesu 2021

Kobieta Biznesu 2021 z Pomorza. Wiceprezeska Druteksu zwyciężyła w plebiscycie prestiżowego Pulsu Biznesu

Od lewej Leszek Gierszewski (prezes Druteksu), Kamila Newlin-Łukowicz (wiceprezes Druteksu), Jan Kleinszmidt (przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego). Fot. mat. prasowe UMWP
21.12.2021
Bożena  Micun-Gusman
Bożena
Micun-Gusman
AUTOR
Bożena  Micun-Gusman
Bożena
Micun-Gusman
21.12.2021

Kamila Newlin-Łukowicz została uhonorowana tytułem Kobieta Biznesu 2021 za sukcesy spółki, która trudny pandemiczny rok 2021 uznała za najlepszy w swojej historii. Wyniki firmy okazały się rekordowe, a dalsze plany rozwoju są imponujące. Wszystko pod okiem pani wiceprezes.

Nagrody przyznaje dziennik Puls Biznesu. Głosownie odbyło się w listopadzie 2021 r.

Ranking

Ranking „100 Kobiet Biznesu” tworzą kobiety, które zarządzają firmami o największej dynamice sprzedaży i zysku w dwóch ostatnich latach. Zestawienie jest dzielone na dwie „pięćdziesiątki” – magazyn wyróżnia 50 pań zarządzających firmami o przychodach poniżej 50 mln zł oraz 50 pań z firm generujących przychody powyżej 50 mln zł. Rankingowi, jak co roku, towarzyszy plebiscyt czytelników. Podobnie jak w ubiegłym roku, nagrodzone zostaną panie w dwóch kategoriach: Kobieta Biznesu 2021 oraz Kobieta Biznesu 2021: działalność społeczna.

Kobieta Biznesu w trudnym roku

Kobieta Biznesu 2021 – takim tytułem uhonorowana została wiceprezes firmy Drutex Kamila Newlin-Łukowicz. Firma należy do największych w naszym regionie, zatrudnia niemal 4 tysiące pracowników. Wyniki mają być rekordowe, a najbliższe plany są spektakularne. Wszystko to pod bezpośrednim nadzorem Kamili Newlin-Łukowicz.

– Z ogromnym podziwem obserwujemy rozwój firmy Drutex SA, a także osiągane wyniki finansowe. Tylko najsilniejsze przedsiębiorstwa nawet w trudnym czasie notują rekordowe wzrosty. Ten sukces możliwy jest także dzięki zaangażowaniu prezes w kreowanie i wdrażanie strategii rozwoju firmy – mówił przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego Jan Kleinszmidt.

Laureatka jest rodowitą bytowianką. „Puls Biznesu” nagrodził prezes za liczne sukcesy spółki. Jaki jest ten rok dla spółki?

– Wszystko, co sobie zaplanuję, potrafię skutecznie realizować, mimo pojawiających się przeszkód po drodze – mówi Kamila Newlin-Łukowicz. – Już wiemy, że 2021 będzie najlepszym rokiem w całej naszej historii pod względem przychodowym i wynikowym. Co więcej, od wybuchu pandemii idziemy mocno do przodu, nie zwolniliśmy przy tym ani jednego pracownika, nikomu nie obniżyliśmy pensji. Jako pracodawca i partner w biznesie stworzyliśmy wizerunek bardzo uczciwego przedsiębiorcy, zawsze grającego fair – dodaje prezes.

Kamila Newlin-Łukowicz biegle włada czterema językami obcymi. Zdobyła dyplom poznańskiej Akademii Ekonomicznej na kierunku biznes międzynarodowy. Na ostatnim roku studiów między zajęciami a pisaniem pracy magisterskiej postanowiła, że będzie dorabiać. Tak trafiła do Druteksu. Studia doktoranckie – spełnieniem osobistych ambicji – zrobiła w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, ale nie myślała o karierze naukowej na uczelni. Zawodowo  związała się z Druteksem. Realizuje się w pracy i czuje się spełniona.

Drutex

Jeden z czołowych producentów nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Firma posiadająca potencjał do produkcji nawet 7 tys. okien dziennie. Poza stolarką z PVC, przedsiębiorstwo ma w ofercie również okna i drzwi z drewna i aluminium, a także fasady z aluminium, ogrody zimowe, drzwi przeciwpożarowe oraz rolety i żaluzje zewnętrzne.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.