Gospodarka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/02/monitor-1307227_1920-1.jpg Kierunek – Przyszłość. Weź udział w bezpłatnych webinarach o innowacjach

Kierunek – Przyszłość. Weź udział w bezpłatnych webinarach o innowacjach

Fot. pixabay.com
11.02.2021
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
11.02.2021

Cykl webinarów to trzy spotkania. Prelegenci przedstawią między innymi ofertę wsparcia dla firm z innowacyjnych sektorów gospodarki. Osobny blok poświęcony będzie klastrom, a zwłaszcza ich roli w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej. Udział w jest bezpłatny, ale niezbędna jest wcześniejsza rejestracja. Spotkania odbędą się 16 i 24 lutego oraz 2 marca. Rejestracja już trwa.

Już 16 lutego 2021 r. rusza cykl spotkań pod hasłem „Pomorska podróż – kierunek innowacje. Krótki przewodnik po lokalnych ofertach instytucji otoczenia biznesu i klastrów”. Organizatorem spotkań jest Departament Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Webinary o innowacjach

O tym, jak istotne dla rozwoju gospodarczego są innowacje nikogo nie trzeba przekonywać.

– Niestety ostatni raport Fundacji Prospekt pokazał nieco smutną rzeczywistość. Aż 40 proc. przedsiębiorstw nie wie, czym są i jak działają instytucje otoczenia biznesu, które wspomagają prowadzenie działalności gospodarczej. Czas to zmienić bo w czasach pandemii wszelka pomoc dla firm jest na wagę złota – mówi Karolina Lipińska, zastępca dyrektora Departament Rozwoju Gospodarczego UMWP. – Wyruszamy w podróż w kierunku innowacji, po to, aby poznać, jakie instytucje działają w naszym regionie. I jaką mają dla nas ofertę. Nasze spotkania to doskonała okazja, aby przekonać się, że warto z nimi współpracować – dodaje.

Najważniejsze, że zainteresowani  otrzymają wszelkie potrzebne informacje.

Trzy przystanki

W ramach cyklu zaplanowane zostały trzy spotkania.

– Pierwsza stacja to Trójmiasto. Omówimy tu między innymi wsparcie, jakie można otrzymać na przykład ze strony parków technologicznych – wyjaśnia Lipińska.

Drugi przystanek to Słupsk, Tczew i Kwidzyn. Tam z kolei przekonamy się, jak Pomorze wspiera rozwój gospodarczy w całym regionie. – Wrócimy także do Trójmiasta, aby posłuchać o podmiotach wspierających start-upy czy kształcenie profesjonalistów – dodaje. Trzecie spotkanie poświęcone będzie klastrom. Uczestnikom zaprezentują się klastry reprezentujące pomorskie branże o największym potencjale rozwoju B+R tzw. Inteligentne Specjalizacje Pomorza

– Zapraszam do udziału w spotkaniach. Obecne warunki pozwalają nam tylko na wirtualne spotkanie, ale przecież jest to możliwe właśnie dzięki innowacjom – podkreśla Karolina Lipińska.

Szczegółowy program cyklu oraz formularz rezerwacyjny TU. Uwaga – link do spotkania on-line otrzymają tylko zarejestrowani uczestnicy.

 

Spotkania tematyczne realizowane są w ramach projektu pt. „Smart Progress – Animacja rozwoju obszarów Inteligentnych Specjalizacji Pomorza jako element Procesu Przedsiębiorczego Odkrywania”, finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa 1. Komercjalizacja wiedzy, Działanie 1.1. Ekspansja przez innowacje, Poddziałanie 1.1.1. Ekspansja przez innowacje – wsparcie dotacyjne.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.