Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/09/Weekend-z-Archeologią-fot.-arch.-MAG-4-e1599055714383.jpg Każdy będzie mógł odkrywać ślady przeszłości. Przed nami piąty Weekend z Archeologią

Każdy będzie mógł odkrywać ślady przeszłości. Przed nami piąty Weekend z Archeologią

Warsztaty „Teczka archeologa”. Fot. z archiwum MAG
02.09.2020
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
02.09.2020

„Weekend z Archeologią” to największe wydarzenie archeologiczne na Pomorzu. Podczas tej imprezy każdy będzie mógł odkryć ukryte zabytki, sporządzić dokumentację z wykopalisk albo wziąć udział w pokazach konserwacji zabytków. Festyn zostanie zorganizowany w sobotę i niedzielę, 5-6 września 2020 r. w Gdańsku. Wszystkie atrakcje będą bezpłatne.

Już po raz piąty na gdańskim Zamczysku odbędzie się „Weekend z Archeologią”. Podobnie jak w latach ubiegłych, stanowić będzie wyjątkową okazję do poznania dziedziny, która jest zarówno fascynująca, jak i trudno dostępna na co dzień. Jego organizator, czyli Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, stawia sobie za cel przybliżyć archeologię każdemu, kogo ciekawią skarby ukryte w ziemi.

Wydarzenie jest przeznaczone dla osób w różnym wieku: dzieci, młodzieży i dorosłych. Najmłodsi będą mogli spędzić czas na warsztatach, grach i zabawach. Starszych zainteresują spacery z archeologiem, projekcje filmowe oraz wykłady popularnonaukowe. Całość będą uzupełniać ciekawe pokazy i koncerty.

Patronat honorowy nad imprezą objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Baner Weekendu z Archeologią

 

Weekend z Archeologią 2020. Śladami przeszłości

  • 5-6 września 2020 r., sobota-niedziela
  • plac przy ul. Rycerskiej
  • Gdańsk
  • wstęp – wolny
  • wydarzenie na Facebooku

Szczegółowy program oraz regulamin imprezy dostępne są na stronie internetowej Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.

Plakat z programem Weekendu z Archeologią

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.