Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/07/Kaszuby-biegaja.jpg Kaszuby Biegają już od dekady! W Lipuszu zorganizowany zostanie Jubileuszowy Bieg

Kaszuby Biegają już od dekady! W Lipuszu zorganizowany zostanie Jubileuszowy Bieg

Mat. prasowy organizatora
15.07.2022
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
15.07.2022

Z okazji 10-lecia imprezy Kaszuby Biegają w sobotę, 23 lipca 2022 r. w Lipuszu odbędzie się Jubileuszowy Bieg Pętla Tuszkowska Matka. Na uczestników czekać będzie wiele atrakcji, m.in. biegi na 5 i 10 km, marsz nordic walking, gry i zabawy dla dzieci oraz wieczorne koncerty gwiazd. Zapisy on-line dla biegaczy prowadzone będą do 20 lipca.

Kaszuby Biegają to największa impreza biegowa w Polsce Północnej, która od 10 lata zrzesza tysiące miłośników aktywności fizycznej, od najmłodszych po najstarszych.

– Co roku gościmy w pięknych zakątkach Kaszub, promując zdrowy styl życia oraz Kaszuby jako region bogaty kulturowo i atrakcyjny turystycznie – mówi Dawid Miotk z Media Kaszuby Biegają. – Pierwszy cykl zrealizowany został w 2013 r. Po wielu latach wspaniałych przeżyć, a także utrudnień, jak m.in. pandemia, doczekaliśmy się jubileuszowej edycji. Zachęcamy do udziału wszystkich sympatyków tej imprezy, którzy byli z nami, bądź nas obserwowali na przestrzeni ostatnich 10 lat.

Od początku cyklu Kaszuby Biegają Pętla Tuszkowska Matka w Lipuszu urzekała biegaczy, dlatego właśnie w tym miejscu uczczona zostanie dekada biegania po Kaszubach.

Każdy będzie mógł pobiegać

Impreza rozpocznie się w sobotę, 23 lipca 2022 r. o godz. 15.20 na stadionie sportowym w Lipuszu przy ul. Derdowskiego 7.

– Przygotowaliśmy serię aktywności, by każdy mógł przyjechać i świętować z nami. Przed nami starty na 5 i 10 kilometrów, marsz nordic walking, biegi towarzyszące dla dzieci i dorosłych na dystansach 1200 i 100 metrów, koncerty gwiazd, a także panel podsumowujący dekadę pełen tytułów i wyróżnień, takich jak Miss i Mister Dekady, Biegowe Małżeństwo Dekady, Biegowa Rodzina Dekady, Biegowa Osobowość Dekady czy Nagroda Fair Play Dekady – wylicza Dawid Miotk.

Podczas biegu zastosowany zostanie elektroniczny pomiar czasu. Zawodnicy zostaną sklasyfikowani w 14 kategoriach. Każdy uczestnik otrzyma jubileuszową koszulkę oraz medal, natomiast dla najlepszych przewidziano nagrody finansowo-rzeczowe.

Organizatorami Biegu Jubileuszowego są Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipuszu oraz Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej. Patronat nad wydarzeniem objęli marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz wójt Lipusza Mirosław Ebertowski.

.

Program imprezy

godz. 14.30 – otwarcie biura Biegu, wydawanie numerów startowych i chipów, powitalna kawa/herbata
godz. 15.20 – Bieg – 5 km
godz. 16.20 – wydawanie poczęstunku na podstawie talonu
godz. 16.20 – zumba na rozgrzewkę
godz. 16.38 – oficjalne powitanie
godz. 16.40 – Bieg Główny – 10 km
godz. 16.42 – marsz nordic walking – 5 km

godz. 16.50 – Bieg dla wszystkich pozostałych chętnych – około 1200 m (zbiórka o godz. 16.45 przy czerwonej bramie z napisem start/meta)
godz. 18.30 – Bieg przedszkolaka – około 100 m (zbiórka o godz. 18.45 przy czerwonej bramie z napisem start/meta)

godz. 18.40 – uroczystość zakończenia
godz. 18.40 – dekoracja zwycięzców Biegu Głównego
godz. 18.50 – losowanie nagród wśród wszystkich uczestników Biegu Głównego

godz. 19.10 – podsumowanie dekady 2013-2022 cyklu Kaszuby Biegają: nadanie tytułu Biegowa Rodzina Dekady, Biegowe Małżeństwo Dekady i Biegowa Osobowość Dekady, przyznanie Nagrody Fair Play Dekady oraz wybór Miss i Mistera Dekady Kaszuby Biegają.

godz. 20.15 – koncert An Dreo e Karina
około godz. 21.40 – koncert Dejw
około godz. 22.40 – zabawa pod gwiazdami

Dodatkowe atrakcje:
gry i zabawy dla najmłodszych
bitwa łucznicza Archery Tag
darmowe dmuchańce
program artystyczny dla dzieci
stoiska gastronomiczne
wystawa makiet kolejowych w hali sportowej w Lipuszu (otwarta w godz. 10.00-20.00)

Szczegółowe informacje, w tym regulamin, trasy i zapisy on-line, dostępne są na stronie internetowej: http://www.bieglipusz.cyklkb.pl/

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.