Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Karmienie piersią

Karmienie piersią

Fot. pixabay

Podanie sztucznej mieszanki możliwe jest w każdej chwili – a matczyne karmienie konkretnego dziecka rozpocząć można tylko raz.

Podstawowe fakty, które zostały wykazane przez setki badań naukowych i analiz na przestrzeni ostatnich pięćdziesięciu lat niezbicie dowodzą, iż taki najnaturalniejszy sposób karmienia noworodków, niemowląt i starszych dzieci pozytywnie wpływa na jakość życia całego społeczeństwa, a także na jego stan zdrowia, a nawet inteligencję, kreatywność i rozwój intelektualny oraz fizyczny.

Szczegóły na ten temat można znaleźć w „Przegląd badań nad mlekiem matki i korzyści z karmienia piersią”

Karmienie piersią jest najlepsze zarówno dla matki jak i dziecka.

Dlaczego warto wybrać karmienie piersią, w jaki sposób je rozpocząć i do kogo zgłosić się po pomoc – odpowiedzi na te pytania znaleźć można  w broszurze „Początki karmienia piersią. Jak dobrze zacząć ?”