Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Kultura
„Jutro będzie dobry dzień”. Pierwszy koncert w Operze Leśnej po trzech miesiącach przerwy

„Jutro będzie dobry dzień”. Pierwszy koncert w Operze Leśnej po trzech miesiącach przerwy

Trzeba się spieszyć z zakupem biletów. Ze względu na nowe zasady organizacji koncertów, na widowni zasiądzie jedynie 150 osób. Fot. Tarakum Photography / Facebook.com / Opera Leśna

W sobotę, 6 czerwca w sopockiej Operze Leśnej zagra Polska Filharmonia Kameralna Sopot w towarzystwie zaproszonych artystów. Występ odbędzie się w 38. rocznicę pierwszego koncertu zagranego przez sopockich filharmoników. Będzie to jednocześnie pierwszy koncert w operze po prawie 3-miesięcznej przerwie, spowodowanej epidemią COVID-19.

 

Wstęp na wydarzenie jest płatny. Bilety kosztują 15 i 25 zł.

 

Muzyka klasyczna i rozrywkowa

Koncert „Jutro będzie dobry dzień” rozpocznie się w sobotę, 6 czerwca o godzinie 18.00. Wystąpią: Jakub Waszczeniuk (trąbka), Joanna Knitter (śpiew), Wojciech Staroniewicz (saksofon), Artur Jurek Trio oraz Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją Tomasza Bugaja. W pierwszej części koncertu zabrzmią wielkie przeboje muzyki klasycznej, utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta i Josepha Haydna. Część drugą wypełnią popularne przeboje muzyki rozrywkowej, takie jak „Guantanamera”, „In the Mood” czy „O mnie się nie martw”.

– Ogromnie się cieszymy, że po blisko 3-miesięcznej przerwie, nareszcie możemy spotkać się „na żywo” z naszą publicznością – mówi Wojciech Rajski, dyrygent, założyciel i dyrektor artystyczny Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot. – To będzie muzyczne podziękowaniem dla mieszkańców za niezwykle odpowiedzialne zachowanie podczas trudnego czasu pandemii. Chcemy wspólnie z Państwem świętować kolejny etap zniesienia ograniczeń i cieszyć się możliwością wspólnego spędzenia czasu – dodaje Rajski.

Koncertu będzie mogło wysłuchać 150 osób. Bilety dostępne są na stronie Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.

 

Koncert „Jutro będzie dobry dzień”

  • 6 czerwca 2020, sobota, godz. 18.00
  • Opera Leśna
  • Stanisława Moniuszki 12
  • Sopot
  • bilety 15 zł (ulgowy) / 25 zł

Wydarzenie odbędzie się w 38. rocznicę pierwszego występu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot. Koncert inaugurujący działalność orkiestry pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego odbył się 6 czerwca 1982 roku w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Zagrano wówczas m.in. utwory Mozarta i Szostakowicza.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.