Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Praca
Jeszcze jest czas na przekazanie 1 proc. Ostatnie dni na korektę zeznań podatkowych

Jeszcze jest czas na przekazanie 1 proc. Ostatnie dni na korektę zeznań podatkowych

Fot. pixabay.com

Choć roczne zeznania podatkowe są już zaakceptowane przez urzędy skarbowe, to do 1 czerwca jest jeszcze możliwość złożenia korekt. Można też wskazać wybraną organizację pożytku publicznego, której przekażemy 1 proc. podatku.

 

Korektę można zrobić zarówno w usłudze Twój e-PIT, jak i poprzez e-Deklaracje lub papierowo.

 

OPP na Pomorzu

Z roku na rok coraz więcej pomorskich podatników decyduje się na przekazanie 1 procenta podatku. – W ubiegłym roku aż 81 proc. podatników zdecydowało się na taki krok – mówi Agata Chrul z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej UMWP. – Tylko w 2019 roku o aż 12 proc. wzrosła liczba osób wspierających OPP. To rekordowy wzrost od 2013 roku, od kiedy istnieje taka możliwość – podkreśla.

 

Korekta zeznania

Pierwotnie deklaracje PIT trzeba było złożyć do końca kwietnia. Termin złożenia rocznych zeznań podatkowych w związku z pandemią koronawirusa został jednak wydłużony do 1 czerwca. Nasze zeznania są już jednak zaakceptowane przez urzędy skarbowe. Ale do 1 czerwca można złożyć korekty tych zeznań. – Jeśli zatem nie wpisaliśmy numeru organizacji OPP, możemy to jeszcze zrobić – dodaje Chrul.  Korekta może także dotyczyć wartości finansowych, wpisanych w oświadczeniu. Co ważne, takie korekty można złożyć bez ponoszenia konsekwencji prawnych, a skarbówka nie będzie wszczynać postępowania.

 

1 procent

Każdy podatnik, może przekazać 1 proc. należnego podatku dla wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Wystarczy w odpowiedniej rubryce zeznania wpisać numer KRS wybranej organizacji. Nie trzeba przy tym wyliczać tej kwoty., Zrobi to za nas urząd skarbowy. Również on dokona stosownego przelewu.

Szczegółowe informacje odnoście rocznych zeznań podatkowych na Portalu Podatkowym.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.