Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/05/computer-gdd0bb6011_1920.jpg Jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej? Weź udział w quizie wiedzy o samorządzie

Jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej? Weź udział w quizie wiedzy o samorządzie

Fot. Pixabay.com
23.05.2023
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
23.05.2023

Test odbędzie się 12 czerwca w formule on-line. Pytania będą dotyczyć funkcjonowania i organizacji samorządu terytorialnego, w szczególności samorządu województwa pomorskiego. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 maja 2023 r. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Test, z okazji 25. rocznicy reformy samorządu terytorialnego, organizują Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.

Dla kogo?

Quiz skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Odbędzie się w formule on-line 12 czerwca 2023 r. o godz.10.00. Do wygrania atrakcyjne nagrody. Zwycięzca I miejsca otrzyma Gogle VR Oculus Quest 2, a laureaci II i III miejsca – tablety. Nauczyciele-opiekunowie uczniów, którzy zajmą od I do III miejsca dostaną smartfony.

– Gorąco zachęcam młodzież z pomorskich szkół średnich do udziału w teście wiedzy o samorządzie terytorialnym – mówi dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu UMWP Adam Krawiec. – To doskonała okazja, aby się sprawdzić, zwłaszcza, że teraz obchodzimy 25 lat samorządu terytorialnego, a pytania na pewno nie sprawią trudności – podkreśla Adam Krawiec.

Jakie zasady?

Test ma charakter powszechny i popularnonaukowy. Quiz dotyczy zagadnień związanych z samorządem terytorialnym, a zwłaszcza województwem pomorskim. Składa się z 15 pytań zamkniętych, z luką i na dobieranie. Oprócz oceny merytorycznej testu, będzie liczyła się też szybkość udzielanych odpowiedzi.
Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2023 r. na adres: grzegorz.rutkowski@pcen.gda.pl.

– Liczymy, że nauczyciele zmotywują uczniów do udziału w quizie i pomogą w przygotowaniach do niego. Tym bardziej, że  tematyka jest ważna, bo pokazuje młodym ludziom, czym jest samorządność i jak budować społeczeństwo obywatelskie – zachęca dyrektorka Centrum Edukacji Nauczycieli Ewa Furche.

Organizatorzy polecają zapoznanie się z materiałami edukacyjnymi on-line, które z pewnością pomogą w rozwiązaniu quizu na stronie Departamentu Edukacji i Sportu UMWP.

Zobacz też:

Regulamin konkursu.kor.AB-21.pdf300,37 kB

Zalacznik-nr-1-do-Regulaminu-Konkursu.kor.AB-1-1.docx13,2 kB

Zalacznik-nr-2-do-Regulaminu-Konkursu.korAB-3.docx

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.