Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/05/17-FIT-KAMIL-KUKLA.-FOT.-KRZYSZTOF-TOMASIK.jpg Jesteś młodym artystą i chcesz zdobyć nawet 20 tys. zł? Ten konkurs jest dla ciebie

Jesteś młodym artystą i chcesz zdobyć nawet 20 tys. zł? Ten konkurs jest dla ciebie

17 FIT KAMIL KUKLA, ZDOBYWCA WYRÓZNIENIA PODCZAS 9. EDYCJI Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko. FOT. KRZYSZTOF TOMASIK
24.05.2022
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
24.05.2022

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku zaprasza artystów do 35. roku życia do udziału w Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 10. Zgłoszenia prac m.in. malarskich, rzeźby, grafiki czy fotografii można nadsyłać elektronicznie do 30 czerwca 2022 r. Nagroda główna to 20 tys. zł.

AKTUALIZACJA Z 27 CZERWCA 2022 R.

Z uwagi na duże zainteresowanie udziałem w konkursie,  BGSW przedłużyła termin zgłoszeń do 31 lipca 2022 r.

____________

 

W tym roku przypada 10. jubileuszowa edycja konkursu, który ma ponad 20-letnią tradycję.

Czym jest Rybie Oko?

Celem biennale jest promocja młodych i kreatywnych artystów. BGSW chce im stworzyć platformę dyskusyjną do prowadzenia dialogu i konfrontacji z ekspertami, krytykami, teoretykami sztuki, kuratorami oraz publicznością. W ramach biennale odbywają się też spotkania oraz panele dyskusyjne z krytykami i teoretykami sztuki. Konkurs i wystawa zostaną zorganizowane w przestrzeniach wystawienniczych Galerii Kameralnej i Baszty Czarownic w Słupsku, a także Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.

Zasady biennale

Biennale kierowane jest do młodych, polskich artystów, którzy nie przekroczyli 35. roku życia w chwili złożenia swojego zgłoszenia. Mogą w nim uczestniczyć profesjonalni artyści i dyplomanci studiów licencjackich oraz magisterskich wszystkich kierunków artystycznych uczelni wyższych w Polsce. W przypadku jednolitych studiów magisterskich w konkursie mogą wziąć udział  także studenci IV i V roku. Na konkurs można nadsyłać maksymalnie trzy prace wykonane. Chodzi o: malarstwo, grafikę, rzeźbę, instalację, fotografię, sztukę cyfrową i wideo. W konkursie mogą brać udział uczestnicy poprzednich edycji konkursu, w tym finaliści. Otwarcie biennale nastąpi 5 października 2022 r.

Regulamin 10. Edycji Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko

Link do rejestracji na biennale

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.