Gospodarka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/06/286114982_422444139699788_912176783386349841_n.jpg Jedyna taka gala w roku. Najlepsi pracodawcy Pomorza uhonorowani

Jedyna taka gala w roku. Najlepsi pracodawcy Pomorza uhonorowani

Fot. facebook.com/BonnaLeszek
05.06.2022
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
05.06.2022

Ci co zatrudniają kilkaset osób oraz średnio i mikro przedsiębiorcy. Wszyscy spotkali się na wielkiej Gali Pracodawców Pomorza. A ci najlepsi zostali uhonorowanie tytułami Pracodawcy Pomorza 2022 r.

Odznaczenia dla najlepszych zostały wręczone w Europejskim Centrum Solidarności, 3 czerwca 2022 r. W uroczystości uczestniczył m.in. Leszek Bonna, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Święto pracodawców

Doroczna Gala Pracodawców Pomorza, w Europejskim Centrum Solidarności, to uroczysty wieczór, podczas którego pomorskie środowisko gospodarcze honoruje najlepszych ze swojego grona, nadając im w różnych kategoriach tytuły Pracodawcy Pomorza za miniony rok. W poprzednim roku gala poświęcona była trudowi walki z pandemią.

 – W tym roku nasze spotkanie odbywa się w cieniu wojny w Ukrainie, która jest szokiem dla całego demokratycznego i cywilizowanego świata – zaznaczył Zbigniew Canowiecki, prezydent Pracodawców Pomorza

Nie zabrakło gestów solidarności z broniącym swej wolności sąsiadem. Dowodem tego był m.in. występ sopranistki Aleksandry Olczyk, która wykonała pieśń „Moja Ukraina”. Konkurs rozstrzygany jest w czterech kategoriach: mikroprzedsiębiorstwo (zatrudniające do dziewięciu pracowników), małe przedsiębiorstwo (zatrudnienie od 10 do 50 pracowników), średnie przedsiębiorstwo (zatrudnienie od 51 do 250 pracowników) i duże przedsiębiorstwo (zatrudnienie powyżej 250 pracowników).

Oto zwycięzcy

W kategorii duże przedsiębiorstwo statuetka trafiła do firmy Marcopol, producenta wyrobów metalowych oraz dystrybutora elementów złącznych, chemii budowlanej i technik zamocowań. Z kolei w kategorii zakładów zatrudniających od 50 do 250 pracowników wyróżnienie otrzymała firma Masters sp. z o.o. ze Straszyna. Tytuł i nagrodę Pomorski Pracodawca Roku 2021 w kategorii firma zatrudniająca od 10 do 50 pracowników otrzymała Chronospace sp. z o.o. z Sopotu. Natomiast w kategorii firma zatrudniająca do 9 pracowników otrzymała firma Plona Consulting sp. z o.o. z Gdańska.

Specjalne wyróżnienia

Na gali przyznano także specjalne wyróżnienia za wyjątkowe osiągnięcia. Były to nagrody Diamentowy Oxer. Kto je otrzymał?

– Za stworzenie organizacji rozpoznawalnej w kraju i za granicą – Jerzy Owsiak. Pomysłodawca, współzałożyciel i prezes zarządu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – powiedział podczas wręczenia nagród Leszek Bonna, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Nagrodę Primum Cooperatio dla wybitnych przedstawicieli nauki, którzy przyczyniają się do realizacji nowatorskich przedsięwzięć gospodarczych i współpracy nauki i biznesu, otrzymała prof. dr hab. Adrianna Zaleska-Medynska z Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. Z kolei, wyróżnienie Dialogus Supra Omnia przyznawane za działania i wspieranie dialogu społecznego pomiędzy różnymi środowiskami, odebrał Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.