Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/03/kobieta_kolory_pixabay2.jpg Kobieta pomalowana w różne kolory. Fot. Pixabay.com

Jakie wynalazki były udziałem kobiet? Kto wychowuje młode, a kto się stroi w piórka? Weekend kobiet w Experymencie

Naukowe pokazy, prelekcje i stanowiska mobilne poświęcone kobiecości z okazji Dnia Kobiet przygotował gdyński Experyment.

Kobietą jest się przez cały rok, a nie tylko jeden dzień w roku. Takie podejście w swoich działaniach uwzględnia gdyński Experyment. W sobotę i niedzielę, 6 i 7 marca 2021 r. w godz. 11-18 centrum nauki zaprasza na weekend kobiet.

Kobiecość w niszach ekologicznych – ekspresowa prelekcja

„Kobiecość” czy raczej „samiczość” może wyglądać bardzo różnie w zależności od niszy biologicznej, jaką zajmuje dany gatunek. Kto zajmuje się opieką nad gniazdem, a kto – obroną terytorium? Kto wychowuje młode, a kto się stroi w piórka? Na te i inne pytania o godz. 13 oraz 16 na  scenie odpowie lek. wet. Marta Alicja Trzeciak.

Kobieta jest żywiołem – pokaz z doświadczeniami

Na uczestników czekają zaskakujące doświadczenia poświęcone czterem żywiołom: wodzie, powietrzu, ziemi i ogniowi. Zaplanowano również wspólne eksperymentowanie. To okazja aktywnego uczestnictwa w pokazie, który o godz. 12 i 15 poprowadzą na scenie edukatorzy Exerymentu.

Stanowiska mobilne

Na dwóch stanowiskach na wystawach w godz. 11-14 i 15-18 wolontariusze i edukatorzy będą czekać z ważnymi informacja mi dotyczącymi zdrowia i historii.

Zadbaj o siebie

Wolontariusze, edukatorzy, a także członkowie Akademickiego Stowarzyszenia Onkologicznego i Studenckiego Koła Naukowego Chirurgii Onkologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zaprezentują najważniejsze aspekty związane z profilaktyką zdrowia kobiecego.

Byli sobie wynalazcy

Jakie wynalazki były udziałem kobiet, a jakie mężczyzn? Ciekawe, kto poprawnie odpowie na te pytania?

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.