Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2024/06/DSC_7850-scaled.jpg Jak sztuczna inteligencja będzie wpływać na rynek pracy? I jak powinny zmieniać się szkoły zawodowe?

Jak sztuczna inteligencja będzie wpływać na rynek pracy? I jak powinny zmieniać się szkoły zawodowe?

Fot. materiał prasowy
03.06.2024
Redakcja

Redakcja
AUTOR
Redakcja

Redakcja
03.06.2024

Co udało się zrealizować i jakie wyzwania stoją przed szkolnictwem zawodowym na Pomorzu? Jaki wpływ będzie miała na to sztuczna inteligencja? Uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy szkół zawodowych, przedsiębiorcy, samorządowcy oraz politycy dyskutować będą o tym podczas specjalnej konferencji w ramach Forum Pomorskiej Edukacji w Gdańsku. Weź udział w spotkaniu.

Specjalna konferencja Zawodowcy Pomorza dotycząca rozwoju szkolnictwa zawodowego w regionie odbędzie się w środę, 5 czerwca 2024 r., w AmberExpo w Gdańsku o godz. 10.00.

Co się udało?

Nowoczesne szkoły zawodowe na Pomorzu przyciągają coraz więcej uczniów i oferują coraz więcej atrakcyjnych zawodów.

– Pomorskie „branżówki” kształcą w zawodach dostosowanych do potrzeb rynku pracy i dynamicznie zmieniającej się gospodarki. Edukacja i gospodarka wzajemnie na siebie oddziałują. Nie może być więc mowy o silnej gospodarce bez silnego szkolnictwa zawodowego – mówi marszałek Mieczysław Struk.

Przedsiębiorcy wysyłają jasny sygnał dotyczący zapotrzebowania na pracowników z konkretnymi umiejętnościami, oferując staże, praktyki, w tym możliwość kontaktu z najnowszymi technologiami.

–  Samorząd województwa pomorskiego od lat koordynuje rozwój szkolnictwa zawodowego. Dzięki środkom unijnym wdrażane są w tym obszarze projekty organów prowadzących. Powstają nowe, atrakcyjne kierunki w szczególności w branżach kluczowych dla pomorskiej gospodarki – przypomina marszałek Mieczysław Struk.

Rozmowy o przyszłości szkolnictwa zawodowego

Konferencja odbędzie się w ramach Forum Pomorskiej Edukacji, które już od 2012 r. stanowi przestrzeń do prowadzenia dialogu edukacyjnego oraz budowania partnerstwa i współpracy pomiędzy wszystkimi interesariuszami pomorskiej edukacji. W wydarzeniu realizowanym pod hasłem Zawodowcy Pomorza, wezmą udział m.in.: dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie szkół zawodowych, przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządu terytorialnego, administracji rządowej, uczelni,

– Pokażemy efekty wykorzystania funduszy europejskich na Pomorzu na przestrzeni ostatnich lat, a także porozmawiamy o nowych wyzwaniach, jakie stoją przed szkolnictwem zawodowym w związku z rozwojem nowoczesnych technologii, w tym rozwojem sztucznej inteligencji – informuje dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Adam Krawiec.

By wziąć udział w konferencji należy wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy. Potwierdzeniem zakwalifikowania uczestnika będzie wiadomość wysłana na adres e-mail podany przy rejestracji.

Szczegółowe informacja o konferencji dostępne są w programie.

Konferencja IX Forum Pomorskiej Edukacji Zawodowcy Pomorza

  • 5 czerwca 2024 r., środa, godz. 10.00-15.00
  • AmberExpo – Centrum Wystawienniczo-Kongresowe
  • ul. Żaglowa 11
  • Gdańsk

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.