Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Zdrowie
Jak nazwać trzy łączone ze sobą szpitale? Pracownicy zgłosili aż 35 propozycji!

Jak nazwać trzy łączone ze sobą szpitale? Pracownicy zgłosili aż 35 propozycji!

Trzy łączone szpitale

Wiemy, jaką nazwę łączonych szpitali wybrała komisja. Szpitale Pomorskie – to zwycięska propozycja!

 

W konkursie ogłoszonym przez Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy sp. z o.o. w Gdańsku, Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy sp. z o.o. w Wejherowie oraz Szpitale Wojewódzkie w Gdyni sp. z o.o. ich pracownicy zgłosili aż 35 propozycji. W pierwszym etapie komisja wybrała 7 najciekawszych nazw. Następnie głosowanie zadecydowało o zwycięskim pomyśle. Jednogłośnie wybrano: Szpitale Pomorskie.

Propozycje nazw, które weszły do ścisłego finału:

  1. Kaszubskie Szpitale Wojewódzkie
  2. Pomorskie Szpitale Specjalistyczne
  3. Pomorskie Centrum Szpitali Specjalistycznych
  4. Szpitale Pomorskie
  5. Szpitale Morskie
  6. Medicena – Szpitale Połączone Województwa Pomorskiego
  7. Pomorski Szpital Zespolony

Zdaniem komisji, ta nazwa najtrafniej oddaje regionalny charakter łączonych podmiotów leczniczych bez określenia konkretnej miejscowości czy szpitala. Jednocześnie komisja, doceniając pomysły nazw indywidualnych, wskazała na możliwość rozważenia dodania do nazwy Szpitale Pomorskie, członu podkreślającego unikatowość podmiotu.

Członek Zarządu Paweł Orłowski z zadowoleniem przyjął wybór komisji, podkreślając, że podstawową zaletą wybranej nazwy jest jej prostota, czytelny związek z regionem oraz – co jest równie ważne – uniwersalność tworzenia innych nazw szpitali samorządowych.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.