Turystyka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/08/301525173_611469413681949_639749116742079712_n.jpg Jak na wakacje, to tylko na Pomorze. Jesteśmy najbardziej wakacyjnym regionem w Polsce

Jak na wakacje, to tylko na Pomorze. Jesteśmy najbardziej wakacyjnym regionem w Polsce

Fot. mat. UMWP
26.08.2022
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
26.08.2022

Złote nadmorskie plaże czy kaszubskie jeziora i lasy. To tylko niektóre miejsca, które zachęcają do letniego wypoczynku na Pomorzu. W sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych nasze województwo głosami Polaków zostało uznane za najbardziej wakacyjny region Polski w tym sezonie.

Badanie Wakacyjne Województwo Polaków zostało przeprowadzone w sierpniu 2022 r.

Polacy wybierają morze

Wyniki sondażu przeprowadzonego przez IBRiS pokazują, ze zdecydowana większość Polaków jako miejsce spędzenia urlopu wybiera morze. Tak stwierdziło 67 proc. ankietowanych. Z kolei w góry wybiera się tylko ok. 16 proc. Polaków. A dokąd najchętniej jadą?

– Najpopularniejszym wakacyjnym regionem jest województwo pomorskie. Aż 19 proc. uczestników badania deklaruje, że to właśnie na Pomorzu chcą spędzić urlop – czytamy w raporcie z badań.

Dodatkowo 17 proc. badanych było zdania, że najbardziej wakacyjną miejscowością jest Sopot. Na dalszych miejscach uplasowały się m.in. Władysławowo, Gdańsk, miejscowości Półwyspu Helskiego i Ustka.

Statuetkę – Wakacyjne Województwo Polaków odebrał w Jastrzębiej Górze w czasie wydarzenia „Horyzont IBRiS” marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

– Pomorze ma doskonałą ofertę turystyczną dla każdego. Mamy wiele produktów turystycznych. To choćby Pomorskie Szlaki Kajakowe czy kilkaset kilometrów doskonałych tras rowerowych – podkreślał marszałek Struk.

Horyzont „IBRiS” to spotkania, podczas których przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, administracji, nauki i biznesu, w trochę mniej sformalizowanych okolicznościach rozmawiają  o ważnych sprawach społecznych i ekonomicznych. Pierwsza edycja odbyła się pod hasłem „Zielony Ład”.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.