Gospodarka
Biurowce w Gdańsku

Inwestycja 7N – kolejny dowód na wyjątkową atrakcyjność Pomorza dla inwestorów

Fot. Aleksander Olszak
25.09.2020
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
25.09.2020

W Trójmieście swoje biura otworzyła firma 7N, zajmująca się m.in. konsultingiem IT. To kolejna międzynarodowa inwestycja, w której ważną rolę odegrała inicjatywa Invest in Pomerania.

 

Do końca 2021 r. firma planuje zatrudnić w Gdańsku 100 specjalistów i ekspertów z różnych dziedzin.

 

Praca dla specjalistów

7N to międzynarodowa firma zajmująca się kontraktowaniem oraz konsultingiem IT. Pracują tam specjaliści IT z zakresu rozwoju oprogramowania, zarządzania jakością IT oraz projektami. W 9 krajach zatrudnia prawie 1500 osób. Teraz, do zespołu dołączyć może 100 mieszkańców Pomorza. Kogo szukać będą rekruterzy? Firma stawia przede wszystkim na osoby z dużym doświadczeniem i wiedza ekspercką w przynajmniej jednym obszarze IT. – Naszą misją jest praca z 3 proc. najlepszych specjalistów na rynku.  Mówiąc wprost szukamy najlepszych z najlepszych – stwierdza Grzegorz Pyzel, wiceprezydent w 7N

 

Trójmiasto jest wyjątkowe

Czemu firma zainwestowała w gdańskie biuro? Jak przyznają przedstawiciele 7N, jeszcze niedawno nie było w planach otwierania biur firmy poza Warszawą. – Trójmiasto jest jednak wyjątkiem ze względu na skalę naszej działalności. Gdy liczba konsultantów, z którymi współpracujemy w Trójmieście przekroczyła 50, zarządzanie „na odległość” przestało mieć sens – wyjaśnia Pyzel – Posiadanie lokalnego biura daje nam pewności, że będziemy się stale rozwijać na trójmiejskim rynku – dodaje.

 

Inwestuj na Pomorzu

Inwestycja 7N świadczy o tym, że Pomorze to atrakcyjny region dla firm sektora IT, obsługujących międzynarodowe firmy. – Takie inwestycje to nie tylko rezultat wielu świetnych osiągnięć, ale również obiecująca prognoza na przyszłość – mówi Marcin Grzegory, zastępca dyrektora Invest in Pomerania. Czym zatem jest ta inicjatywa? Jest to inicjatywa non-profit, która pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty na Pomorzy. Pełni też funkcję „jednego okienka” udzielają wsparcia na każdym etapie inwestycji.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.