Zdrowie
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/01/5.jpg Interna w Kociewskim Centrum Zdrowia po remoncie. Co zmieniło się za ponad 4 mln zł?

Interna w Kociewskim Centrum Zdrowia po remoncie. Co zmieniło się za ponad 4 mln zł?

Fot. Marcin Józefowicz
20.01.2023
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
20.01.2023

Odnowione sale chorych z miejscami dla 32 pacjentów, wymienione instalacje i posadzki, a także nowe wyposażenie. Tak po remoncie wygląda Oddział chorób wewnętrznych w Starogardzie Gdańskim. Dodatkowo, personel medyczny bierze udział w szkoleniach.

Uroczyste otwarcie wyremontowanego Oddziału chorób wewnętrznych z udziałem wicemarszałków Wiesława Byczkowskiego oraz Józefa Sarnowskiego odbyło się w piątek, 20 stycznia 2023 r.

Interna jak nowa

W Kociewskim Centrum Zdrowia został przebudowany Oddział chorób wewnętrznych. Prace objęły ponad 600 mkw, a koszt robót budowlanych to prawie 4,3 mln zł. To piąty oddział, który został zmodernizowany w ramach projektu, którego łączna wartość to ponad 67 mln zł. Dofinansowanie unijne to prawie 28 mln zł. W trakcie prac zostały wyremontowane: sale chorych, łazienki, gabinety USG i diagnostyczno-zabiegowy. Teraz na oddziale jest 11 sal chorych i dwie izolatki, w których może przebywać 32 pacjentów. Ponadto, wymieniono instalacje i posadzki. Jest nowy sprzęt medyczny i wyposażenie m.in.: aparaty EKG, kardiomonitory, dozowniki tlenu i łóżka.

–  To już kolejna w Starogardzie Gdańskim inwestycja w zdrowie Pomorzan, którą dzięki funduszom europejskim, dofinansowuje samorząd – mówił wicemarszałek województwa Wiesław Byczkowski. – Przypominam, że w ubiegłym roku otworzyliśmy nowy budynek Kociewskiego Centrum Zdrowia z nowoczesnym blokiem operacyjnym i centralną sterylizatornią. Wyposażyliśmy go nowoczesny sprzęt. Teraz otwieramy wyremontowaną internę – dodał wicemarszałek.

To szczególnie ważny dla mieszkańców Kociewia oddział, bo w nim często leczeni są pacjenci w podeszłym wieku z wieloma różnymi chorobami m.in. układu krążenia, pokarmowego i cukrzycą. Rocznie na oddziale leczonych w nim jest ok. 1.6 tys. osób.

– Mam nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu poprawi się jakość świadczonych usług zdrowotnych, a także zwiększy bezpieczeństwo i komfort pobytu pacjentów. Ponadto, personel medyczny zyska bardziej dogodne warunki pracy – dodał  członek Zarządu Województwa Pomorskiego Józef Sarnowski.

 

W ramach projektu, we współpracy z Fundacją Szpitala św. Jana, odbywają się też szkolenia mające na celu podniesienie kwalifikacji kardy medycznej. Wszystko po to, aby umożliwić mieszkańcom Kociewia kompleksowe leczenie w nowoczesnych warunkach.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.