Gospodarka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/07/IMG-20200525-WA0011.jpg Innowacyjne rozwiązania problemów społecznych. Rusza konkurs Funduszu Inicjowania Rozwoju

Innowacyjne rozwiązania problemów społecznych. Rusza konkurs Funduszu Inicjowania Rozwoju

Fot, mat. Fundacja „Świat Wrażliwy”
19.07.2021
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
19.07.2021

Pandemia, zmiany klimatyczne czy wykluczenie społeczne to problemy globalne. Ale tym wyzwaniom można przeciwdziałać również na poziomie lokalnym. Szansą na to jest konkurs grantowy „Fundusz Inicjowania Rozwoju”. Najlepsze projekty mogą otrzymać nawet 25 tys. zł.

Partnerem Funduszu Inicjowania Rozwoju jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 30 lipca 2020 r.

Dla zrównoważonego rozwoju

Współczesny świat zmaga się z wieloma wyzwaniami. Pandemia koronawirusa, zmiany klimatyczne, głód, ale i marnowanie żywności. Problemy można wyliczać bez końca. Odpowiedzą na nie ma być realizacja 17 celów zrównoważonego rozwoju. Agendę ONZ w tej sprawie podpisały 193 kraje, w tym Polska. Jej ostateczny termin wykonania to 2030 rok. Trzeba pamiętać, że nawet pojedyncze inicjatywy mają realny wpływ na zmianę.

Konkurs grantowy

Jak takie inicjatywy wprowadzać na poziomie lokalnym? Odpowiedzią jest konkurs grantowy „Fundusz Inicjowania Rozwoju”.

– Jego założenie to kompleksowy program wsparcia dla najlepszych inicjatyw, w których liderem jest organizacja pozarządowa współpracująca z biznesem i instytucją publiczną – wyjaśnia Monika Hinc, prezes FIR. – W konkursie, jak zawsze stawiamy na innowacyjne rozwiązania problemów społecznych, które poprzez partnerstwo mają przynieść realną zmianę w społeczności lokalnej naszego regionu – dodaje.

Aplikacje można nadsyłać do 30 lipca 2021 r. Najlepsze projekty mogą otrzymać nawet 25 tys. zł.

Ważne informacje

W 2021 roku wsparcie otrzymają projekty, które realnie wpisywać się będą w cele zrównoważonego rozwoju. Konkurs ma trzy etapy. Najpierw trzeba złożyć formularz zgłoszeniowy, a potem zrealizować kampanię crowfundingową. Trzeci, ostatni etap to prezentacja projektu przed komisją konkursową. CO ważne na każdym etapie można liczyć na wsparcie ekspertów. Organizowane będą także szkolenia z zakresu komunikacji społecznej czy prezentacji publicznej projektu. Laureatów konkursu poznamy w październiku podczas 10. Jubileuszowej edycji Forum Inicjowania Rozwoju.

Szczegółowe informacje oraz dokumenty aplikacyjne na stronie Forum Inicjowania Rozwoju.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.